fa-IR
کارآفرینان به گردشگری دریایی قدم می‌گذارند
با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی

کارآفرینان به گردشگری دریایی قدم می‌گذارند

«دومین رویداد ملی کارآفرینی دریایی با رویکرد گردشگری» با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ۱۲تا ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۶در دانشگاه خلیج‌فارس برگزار می‌شود.

دانشگاه خلیج‌فارس با همکاری کارگروه توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی بنیاد نخبگان استان بوشهر و پارک علم و فناوری خلیج‌فارس در نظر دارد «دومین رویداد ملی کارآفرینی دریایی با رویکرد گردشگری» را با هدف توانمندسازی دانش‌آموختگان و جوانان خلاق و صاحب ایده برگزار کند.

در این رویداد که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی برگزار می‌شود، فرصت‌های واقعی کسب‌وکار، نیازها و چالش‌های صنعت گردشگری دریایی ارایه خواهد شد. در نهایت، نتایج و دستاوردها به سرمایه‌گذاران و صنعتگران این حوزه (به‌عنوان تسهیل‌گر و یا سهام‌دار) ارایه می‌شود.

این رویداد در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود. بخش دانشجویی شامل ارایه ایده، برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزشی در زمینه گردشگری، نگارش طرح تجاری و داوری آن‌ها است. بخش دانش‌آموزی به‌ عنوان بخش جانبی رویداد تنها شامل ارایه ایده‌ها و داوری خواهد بود.

هم‌زمان با «دومین رویداد ملی کارآفرینی دریایی با رویکرد گردشگری» نمایشگاهی از شرکت‌های داخلی و خارجی فعال در حوزه گردشگری دریایی برپا می‌شود. همچنین از مراکز دریایی و گشت دریایی بازدید و ایده بازار دریایی برگزار خواهد شد.

این رویداد با هدف «توسعه صنعت گردشگری دریایی با کمک طراحان و ایده‌پردازان این حوزه»، «ترویج تفکر خلاق و تشویق به تفکر غیر سنتی و خارج از چارچوب‌های آن در بین دانش‌آموختگان، صنعتگران و سرمایه‌گذاران برای ورود به حوزه گردشگری دریایی»، «ایجاد بستر کارآفرینی و حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی»، «ارتقای سطح کیفی حوزه گردشگری دریایی کشور»، «شناسایی و معرفی مبتکران و نوآوران حوزه گردشگری دریایی به شرکت‌ها و مراکز مرتبط با این حوزه»، «کارآفرینی فناورانه و نوآورانه شرکت‌کنندگان در محیطی‌های متمرکز در این حوزه» و «بالابردن توان و روحیه کارتیمی در بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نوآور و مستعد» خواهد شد.

همچنین از دیگر دستاوردهای «دومین رویداد ملی کارآفرینی دریایی با رویکرد گردشگری» می‌توان به «توسعه نگرش ارایه آموزش‌ها و کمک به کسب مهارت‌های موردنیاز برای راهبری یک کسب‌وکار نوپا»، «ایجاد درک بهتر از واقعیت‌های کسب‌وکارهای دریایی نوپا»، «ترغیب صنایع و سرمایه‌گذاران برای حمایت از کارآفرینی در حوزه گردشگری دریایی»، «ترغیب دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به ایده‌پردازی هدفمند و تلاش برای پیاده‌سازی و توسعه ایده»، «برقراری ارتباط طراحان و خالقان ایده با سرمایه‌گذاران، صنعتگران و فعالان اقتصادی با هدف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان حوزه گردشگری دریایی» و «فرهنگ‌سازی و معرفی پتانسیل‌های گردشگری‌های دریایی کشور» اشاره کرد.

 «دومین رویداد ملی کارآفرینی دریایی با رویکرد گردشگری» با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ۱۲تا ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۶در دانشگاه خلیج‌فارس برگزار می‌شود.