fa-IR
پانزدهمین رویداد کارآفرینی در مسیر موفقیت برگزار شد

پانزدهمین رویداد کارآفرینی در مسیر موفقیت برگزار شد

پانزدهمین رویداد کارآفرینی در مسیر موفقیت روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ با حضور محمدرضا جبار زارع، موسس و رییس هیات‌مدیره «گروه صنعتی همگام خودرو و رسول ماشین» در سالن همایش‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
«در مسیر موفقیت» رویدادی چندساعته در حوزه کارآفرینی است که به همت شورای عالی جوانان و کمیته توانمندسازی جوانان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در هرماه و با حضور کارآفرینان برتر کشور برگزار می‌شود. هدف از این رویداد بهره‌گیری از تجربیات بزرگان صنعت و کسب‌وکار است که در آن جوانان به‌پای صحبت کارآفرینان نشسته و از تجربیات آنان در مسیر موفقیتشان بهره می‌برند.
مخاطبان این دوره کلیه جوانان عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان و تمامی علاقه‌مندان به حضور و بهره‌گیری از سخنان کارآفرینان برتر کشور هستند و حضور برای عموم آزاد است. در پانزدهمین دوره این رویداد که با استقبال چشمگیر شرکت‌کنندگان برگزار شد، «در مسیر موفقیت» به یکی از برندهای اصلی رویداد در اکوسیستم کارآفرینی اصفهان تبدیل‌شده که نشان از علاقه و توجه اتاق بازرگانی اصفهان به بهبود، گسترش و پیشبرد اکوسیستم کارآفرینی شهر است.
محمدرضا جبار زارع که مهمان این دوره در مسیر موفقیت بود از دوران کودکی و جوانی خود، مشکلات، بحران و دست‌اندازهای مسیر موفقیتش گفت. وی در آبان ماه سال ۱۳۳۹ در یک خانواده مذهبی با درآمد متوسط به دنیا می‌آید و در سال ۵۸ در رشته برق در دانشگاه خواجه نصیر طوسی پذیرفته می‌شود. در سال ۱۳۷۰ در رشته فوق‌لیسانس رشته مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر تهران فارغ‌التحصیل می‌شود و از همان سال به‌طور هم‌زمان اقدام به تاسیس دو شرکت تولیدی (برق‌گیر پارس) و خدماتی (رسول ماشین) می‌کند. از سال ۱۳۷۷ به بعد نیز شرکت‌های دیگر را حسب نیاز تأسیس کرد و هم‌اکنون یازده شرکت زیرمجموعه گروه صنعتی همگام است که از مهم‌ترین آن‌ها، شرکت‌های رسول ماشین، همگام خودرو آسیا و برق‌گیر پارس است؛ علاوه‌ بر این بیش از ۱۲۰۰ نفر کارمند در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند.
وی تأکید بسیاری بر مدیریت سرمایه‌های انسانی در کسب‌وکار داشت تا جایی ‌که اعلام کرد اگر به عقب بازگردد قطعاً بیشتر وقت خود را صرف انتخاب پرسنل کاری خود می‌کند و مهم‌ترین وظیفه یک مدیر را انتخاب افراد شایسته، تواضع و اراده قوی و توانمندسازی کارکنان برشمرد و معتقد بود اگر یک مدیر ناراحتی خود را به پرسنل منتقل کند، قطعاً عصبانیت همه فضای کار را فرا خواهد گرفت. از طرف دیگر سازمانی با بروکراسی بالا را مختص مدیرانی با اعتمادبه‌نفس پایین می‌دانست که بی‌جهت لایه‌های سازمانی برای ارتباط با خود را زیاد و ارتباطات را سخت می‌کنند.