fa-IR
بیست و هشتمین همفکر در خراسان جنوبی برگزار شد

کاربر نهایی مهمترین عامل موفقیت

مهمترین عامل موفقیت در صنایع کوچک، متوسط و بزرگ دنیا کاربر نهایی به حساب می آید پس در برنامه‌نویسی نیز باید به این نکته توجه شود.

در بیست‌وهشتمین همفکر خراسان جنوبی، ۱۷ بهمن ماه که در پارک علم و فناوری برگزار شد، عرفان یکی از برنامه نویسان موفق استان عنوان کرد: در نوشتن برنامه موفق می‌توانند ۲۵ نفر نقش داشته باشند که در ۳ حوزه طراحی، تولید و پشتیبانی تقسیم می‌شوند.

او با بیان اینکه در خروجی برنامه‌نویسی باید به این نکته که این برنامه به دست چه کسی می‌خواهد برسد توجه شود، تصریح کرد: این ۲۵ نفر شامل کاربر نهایی، مشتری، سرمایه‌گذار، مشاور، حسابدار، برنامه‌نویس، گرافیست، پشتیبان، دولت، بازاریاب، مدیرحقوقی، تدارکات، ایده‌پرداز، مدیر تحقیق و توسعه، مدیر پروژه، تحلیل‌گر، تستر و ... می شود.

عرفانی با تأکید بر اینکه استارت‌آپ، مولود ذهن خلاق نیست بلکه یک راهکار خلاقانه برای درمان عارضه است، گفت: برای اینکه در ابتدا برنامه‌ای را بنویسید باید به این فکر کنید که این موضوع کدام مشکل را بر طرف می‌کند.

 

تولیدکننده باید به دنبال رضایت کاربر نهایی باشد

این برنامه نویس با اشاره به اینکه در نوشتن یک برنامه موفق سه عامل کاربر نهایی، ایده‌پرداز و مدیر تحقیق و توسعه نقش مهمی دارد، عنوان کرد: کاربر نهایی نقش مهم و اصلی را ایفا می‌کند که از ابتدای کار وارد گروه می شود.

عرفانی تصریح کرد: تاثیر کاربر نهایی این است که در تمام مراحل رضایت مشتری را کامل می‌سنجیم و از آن مطمین می شویم و تولیدکننده نباید به دنبال جذب رضایت سرمایه‌گذار باشد بلکه کاربر نهایی را راضی کند سرمایه‌گذار هم راضی خواهد بود.

او ادامه داد: در صورت اینکه کاربر نهایی در تمام مراحل تولید محصول شما حضور داشته باشد می‌توان از اصلاحات و ایرادات احتمالی آن در آینده آگاه و جلوگیری و آن ها را رفع کرد و باعث کاهش هزینه‌ها شد.

 

مدیر تحقیق و توسعه پرکننده خلاها

عرفانی در زمینه ایده‌پرداز هم گفت: تقاضایی که از این شخص داریم این است که باعث شود همیشه در صدر باقی بمانیم و انتظار می‌رود که همواره راهکارهای خلاقانه برای مواجه با عارضه را بدهد و باعث شود که مشتری‌ها از پایدار که یعنی فقط از ما خرید می‌کنند به مشتری وفادار که برای ما تبلیغ هم می‌کند تبدیل شوند.

او درباره مدیر تحقیق و توسعه هم بیان کرد: نقش این شخص پیدا کردن خلاها است که با تحقیق آنها را پیدا و برای توسعه طرح راهکار ارایه می دهد.

او توضیح داد که در کل یعنی اینکه خلاهایی که در بین تولید و عرضه وجود دارد را پر می کند.