fa-IR
آغاز فین‌استارز ۲۰۱۸ از هفته آینده
مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد

آغاز فین‌استارز ۲۰۱۸ از هفته آینده

مدیرعامل فرابورس ایران می‌گوید رویداد فین‌استارز ۲۰۱۸ از هفته آینده آغاز و برگزیدگان آن در آخرین روز نمایشگاه بورس، بانک و بیمه معرفی می‌شود.

امیر هامونی درباره فین‌استارز ۲۰۱۸ و برنامه‌های فرابورس گفت: ما در هفته آینده افتتاحیه فین‌استارز را خواهیم داشت و در عین حال فرآیند و رویداد دو سه ماهه فین‌استارز را شروع خواهیم کرد.

وی افزود: همه استارت‌آپ‌ها در حوزه فین‌تک می‌توانند در این رویداد ثبت‌نام کنند. این استارت‌آپ‌ها در سه ماه آینده داوری می‌شوند و در روز اختتامیه که آخرین روز نمایشگاه بانک، بورس و بیمه است، برندگان فین‌استارز معرفی خواهند شد.

مدیرعامل فرابورس تاکید کرد: در آن اختتامیه از فعالان فین‌استارز در دوره‌های قبل یعنی فین‌استارز ۲۰۱۶ تا فین‌استارز ۲۰۱۷ تقدیر به عمل خواهیم آورد و از زبان خودشان خواهیم شنید که این‌ها چه کسانی بودند. این می‌تواند به توسعه و فرهنگ‌سازی این بخش کمک کند.

هامونی در پاسخ به این‌که آیا این استارت‌آپ‌ها میان مردم شناخته‌شده هستند، گفت: چون فین‌تک کار تخصصی است؛ بانک‌ها، بیمه‌ها و بورس و نهادهای مالی آن‌ها را باید بشناسند. این‌ها مثل استارت‌آپ‌های حوزه حمل‌ونقل نیستند که تمام مردم آن‌ها را بشناسند. این‌ها معمولا B2B هستند و شرکت‌های فعال در بازارهای مالی فین‌تک‌ها را می‌شناسند.