fa-IR
کارگاه «سازمان‌دهی تیم کاری»
در پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد

کارگاه «سازمان‌دهی تیم کاری»

کارگاه تخصصی «سازمان‌دهی تیم کاری» از سری کارگاه‌های مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا، روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ با حضور مدیران عامل و نمایندگان واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری کردستان، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه و علاقه‌مندان حوزه کسب‌وکار در سالن چندمنظوره پارک علم و فناوری برگزار ‌شد.

در بخش نخست این کارگاه، کریمیان اقبال به اهمیت تیم در موفقیت، نقش رهبری تیم، جذب افراد مناسب و سایر مهارت‌ها و ضرورت‌های سازمان‌دهی تیم کاری پرداخت. او در ابتدا عنوان کرد: مردم در هر محیط کاری درباره تیم‌سازی، کار تیمی، و تیم من صحبت می‌کنند، اما تعداد کمی از آن‌ها درکی از چگونگی ایجاد تجربه کار تیمی یا چگونگی ایجاد یک تیم موثر دارند.

مدرس کارگاه در ادامه افزود: تعلق به یک تیم، در معنای کلی، نتیجه این احساس است که بخشی از یک‌نهاد بزرگ‌تر از خودتان هستید. این احساس، وابستگی زیادی به درک شما از شرح ماموریت‌ها و اهداف سازمان شما دارد. در ادامه کریمیان اقبال، مهارت‌های ضروری برای کار تیمی را برشمرد و گفت: مهارت کار تیمی شامل راه‌هایی است که افراد بتوانند وظایف مشابهی را با یکدیگر برای رسیدن به هدفی انجام دهند. این مهارت‌ها به هریک از اعضا تیم کمک می‌کند تا بتوانند اشتباهات یکدیگر را کاهش داده و درنهایت عملکرد خود و تیم را بهبود دهند و کسب این مهارت‌ها نیازمند تمرین است.

پارک علم و فناوری کردستان با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا، در راستای رسالت خود، کارگاه‌های تخصصی، علمی و آموزشی متعددی را به‌منظور توانمندسازی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان به این حوزه در جهت ایجاد کسب‌و‌کارهای نوپا برگزار کرده است.