رقابت بیش از ۳هزار دانش‌آموز در مسابقات نادکاپ شریف

رقابت بیش از ۳هزار دانش‌آموز در مسابقات نادکاپ شریف

بیست و دومین دوره مسابقات و جشنواره ملی آموزشی نوآوری و ابتکار دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی شریف (نادکاپ شریف)، دهم و یازدهم اسفندماه ۱۳۹۶ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

نادکاپ شریف با هدف شناسایی و هدایت استعدادهای دانش آموزان، پرورش خلاقیت و نوآوری آن‌ها، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در آنان و تقویت هویت ملی و فرهنگی با تاکید بر کشف نیازسنجی و توانمندی‌های علمی و عملی داخلی برگزار خواهد شد.

این مسابقات و جشنواره که بزرگترین فستیوال دانش آموزی کشور در حوزه علوم نوین با رویکرد STEAM  و PBL است، با حضور بیش از سه هزار دانش‌آموز از ۱۰۰ شهر کشور در بیش از ۶۰ بخش متنوع، در رشته‌های نانو، رباتیک و میکروالکترونیک، هوافضا، زیست فناوری، نجوم، ماشین‌های سوخت شیمیایی و برنامه‌نویسی اندروید، طراحی سه‌بعدی و... در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می‌شود.

این مسابقات در رشته‌های «رباتیک: آتش‌نشان، فوتبالیست، جنگجو، پارک نوری، تعقیب و گریز رالی، انباردار، بازوهای رباتیک، فرهنگ ترافیک، ماز، مدیریت بحران، تعقیب خط، شی جمع‌کن مغناطیسی، ترابری استراتژیک، جابه‌جایی توپ‌های اورانیوم، خانه‌دار»، «هوا فضا: گلایدر بدون سازه و سازه‌دار، هاورکرافت، پهپاد عمود پرواز»، «علوم پایه: نانوشیمی، زیست‌فناوری، نجوم، چرتکه، ماشین‌های سوخت شیمیایی (کمیکار)، آزاد» و «المپیاد بازی‌های خلاق، طراحی و شبیه‌سازی سه بعدی، برنامه‌نویسی اندروید» برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه مسابقات، ۲۷بهمن‌ماه امسال آخرین مهلت نام‌نویسی است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی نادکاپ شریف مراجعه کنند یا با شماره ۶۶۱۹۷۲۹۰-۰۲۱ تماس بگیرند.