۳۰ کسب‌وکار مجوز فعالیت در حوزه تاکسی آنلاین دریافت کرده‌اند
اولین کارگروه شرکت‌های تاکسی آنلاین در انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی برگزار شد

۳۰ کسب‌وکار مجوز فعالیت در حوزه تاکسی آنلاین دریافت کرده‌اند

اولین کارگروه شرکت‌های تاکسی آنلاین در انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی با حضور همه کسب‌وکارهای تاکسی آنلاین و نمایندگانی از پلیس فتا و اماکن برگزار شد. رضا الفت‌نسب، دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی در خصوص برگزاری این کارگروه گفت: «از مجموعه این ۳۰ شرکت، ۱۵ شرکت تاکسی آنلاین در شهرستان‌ها هم فعالیت می‌کنند». یکی از اقداماتی که بعد از تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی باید انجام می‌دادیم همین مورد بود تا بتوانیم برای رسته‌های مختلف این اتحادیه کارگروه‌های تخصصی تشکیل داده و ضوابط و قوانین خاص هر حوزه را با حضور فعالان آن بخش، استخراج‌کنیم.

الفت نسب در خصوص ضرورت تشکیل این جلسات گفت: شرکت‌های تاکسی آنلاین نیاز به آیین‌نامه‌هایی دارند چرا که ملزم به رعایت و فراهم کردن برخی از موارد مانند مرکز تماس، بررسی سو پیشینه رانندگان، رعایت مباحث انتظامی و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان هستند. برای کمک به این کسب‌وکارها سعی داریم آیین‌نامه‌ای را با توجه به این موارد تدوین کنیم تا هم خودشان و هم شرکت‌های جدیدی که در آینده قصد ورود به این حوزه دارند، از آن استفاده کنند.

الفت‌نسب با اعلام اینکه در کارگروه تاکسی‌های آنلاین نیز ضوابط خاص این حوزه موردتوجه قرار گرفت گفت: تا یک‌ ماه آینده این ضوابط به‌صورت آیین‌نامه‌ای تدوین خواهد شد تا در اختیار فعالان حوزه تاکسی آنلاین و نهادهای مرتبط قرار گیرد.

الفت نسب ابزار امیدواری کرد تا در جلسات بعدی دیگر بازیگران کلیدی این حوزه هم ازجمله شهرداری و دادستانی در جلسه حضورداشته باشند.

دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی در پاسخ به ارزش این آیین‌نامه و مجوزی که کسب‌وکار از این اتحادیه دریافت می‌کنند، گفت: ما اجازه پلمپ شدن کسب‌وکارهایی که از اتحادیه مجوز گرفته‌اند را نمی‌دهیم. در مواردی هم که پلمپ صورت پذیرفت، وارد عمل شدیم و تلاش کردیم مشکل را برطرف کنیم.