فعالیت اسنپ و تپسی باید تحت نظر تاکسیرانی قرار گیرد
بت کلیا

فعالیت اسنپ و تپسی باید تحت نظر تاکسیرانی قرار گیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالیت اسنپ و تپسی باید مانند تاکسی‌ها تحت نظر سازمان و تشکیلاتی مانند تاکسیرانی قرار گیرد تا فعالیت آن‌ها تدوام داشته باشد.

یوناتن بت کلیا درباره بروز برخی تخلفات از سوی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی پایتخت، گفت: در تمامی صنف‌ها شاهد تخلفاتی هستیم و نمی‌توان آن‌ها را به همه رانندگان تعمیم داد. البته برای جلوگیری از برخی آسیب‌ها باید فعالیت تاکسی‌های اینترنتی ضابطه‌مند و قانون‌مند شود.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که استقبال مردم پایتخت از تاکسی‌های اینترنتی بسیار بالا است، اظهار کرد: بروز برخی تخلفات از ناحیه برخی رانندگان اعتماد عمومی را خدشه‌دار کرده و ممکن است محدود شدن فعالیت تاکسی‌های اینترنتی را به دنبال داشته باشد. این در حالی است که به واسطه نرخ پایین و در دسترس بودن آنی استفاده از تاکسی‌های اینترنتی با استقبال خوبی از سوی مردم تهران مواجه شده است.

او یادآور شد: به واسطه خدمات‌دهی مناسب و رضایتمندی مردم نباید مانع فعالیت این استارتاپ‌ها شد بلکه باید برای رفع مشکلات و برخی تخلفات موجود تلاش و فعالیت آن‌ها را ضابطه‌مند و قانونمند کرد.

بت کلیا با یادآوری این‌که کرایه ارزان یکی از دلایل مهم گرایش مردم پایتخت به استفاده از تاکسی‌های اینترنتی است، تصریح کرد: تامین امنیت مسافران باید اولویت اصلی تاکسی‌های اینترنتی باشد و مردم باید به درک کامل برای بی‌خطر بودن استفاده از این استارتاپ‌ها برسند تا فعالیت آن‌ها تداوم داشته باشد.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مسئولان اسنپ و تپسی باید در صدا و سیما حضور و به برخی ابهامات پاسخ دهند، گفت: فعالیت اسنپ و تپسی باید مانند تاکسی‌ها تحت نظر سازمان و تشکیلاتی مانند تاکسیرانی قرار گیرد و بر نحوه انتخاب رانندگان نیز نظارت‌ها تشدید شود و با حساسیت بالا این کار انجام شود تا امنیت و آرامش مردم تامین شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که انتقادها از تاکسی‌های اینترنتی به معنای نفی و نادیده گرفتن تلاش و خدمات‌رسانی مناسب آن‌ها به مردم پایتخت نیست، تصریح کرد: هدف رفع مشکلات برای بهبود خدمات رسانی و کسب تجربه از اشتباه‌های گذشته است. در واقع تاکسی‌های اینترنتی به سیستم حمل ونقل بیمار جانی دوباره بخشیده‌اند.