کتاب‌هایی که ما را با بیت‌کوین آشنا می‌کنند

کتاب‌هایی که ما را با بیت‌کوین آشنا می‌کنند

در این روزها نام بیت‌کوین زیاد بر سرزبان‌هاست. این نوآوری کمی پیچیده دارد به سرعت جای خود را در دنیای اقتصاد باز می‌کند.خبرگزاری تایم کتاب‌هایی درباره بیت‌کوین معرفی کرده است که به عقیده خبرنگارش، می‌توان به طور موثری اطلاعات ارزشمندی درباره تجارت در دنیای مجازی در اختیار کاربران قرار دهد.

بیت‌کوین یک نوآوری اینترنتی با کارکردهای مشابه «پول بی‌پشتوانه» یا پول حکومتی است. نوآوری بودن بیت‌کوین به این معناست که خالقان آن توانسته‌اند آن را در مدت کوتاهی از یک ایده به یک واقعیت اثرگذار بر دنیای اقتصاد و مراکز سیاست پژوهی مبدل کنند. زیرا در چندسال گذشته ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی از چند صدم دلار به چندهزار دلار افزایش یافته است.

مجله تایم تعدادی کتاب به مخاطبان خود معرفی کرده که در آشنایی و چگونگی سرمایه‌گذاری در این تجارت جدید مفید هستند:

«سرمایه‌های مخفی: راهنمای سرمایه‌گذاران مبتکر در بیت‌کوین و فراتر» نوشته کریس بورنیسکی و جک تاتار

در این کتاب که نسخه چاپی‌اش مانند نسخه‌های صوتی و الکترونیکی آن در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون قرار گرفت، تمام راهکارهای سرمایه‌گذاری درست در بیت‌کوین به مخاطبان عرضه شده است. به آن‌هایی که از آینده بیت‌کوین چشم‌انداز روشنی ندارند یا به این تجارت شک و تردید دارند، پیشنهاد شده که این کتاب را بخوانند.

 

«طلای دیجیتال» نوشته ناتانیل پوپل

این کتاب علاوه بر طفره رفتن از بیان تاریخچه پیدایش بیت‌کوین، علاقه‌ای نیز به ارایه راهنمایی‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این عرصه نشان نداده است. اما به جای آن مجموعه‌ای اطلاعات به مخاطب ارایه می‌کند که می‌توانند با انگیزه و داستان اصلی نخستین سرمایه‌گذاران این تجارت آشنا شوند. به عقیده نویسنده این کتاب آشنایی با هدف نخستین سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، راه روشنی از این مسئله پیش روی مخاطب قرار خواهد داد.

 

"Ethereum"  نوشته هنینگ دیدریچ

ایتریوم یک پلتفرم عمومی متن‌باز، زنجیره بلوکی محور با رایانش توزیع‌ شده است که دارای قابلیت قرارداد هوشمند است. این پلتفرم تورینگ کامل ماشین مجازی، ماشین مجازی اتیریوم (EVM) را فراهم می‌آورد، اسکریپت‌ها را با استفاده از شبکه بین‌المللی گره‌های عمومی اجرا می‌کند. ایتریوم همچنین یک توکن ارز رمزپایه به نام «اتر» ارایه می‌کند که بین حساب‌ها قابل انتقال بوده و می‌تواند برای پرداخت به گره‌های شرکت کننده برای محاسباتی که انجام داده‌اند مورد استفاده قرار گیرد. دیدریچ مهندس شرکت آی‌بی‌ام (IBM) تمام این اطلاعات تخصصی را در اختیار مخاطبان قرار داده است.

 

«کسب مهارت در بیت کوین» نوشته آندریاس ام. آنتونوپولوس

آنتونوپولوس به عنوان مدیر یک موسسه اقتصادى بزرگ هدف خود از نوشتن این کتاب را ارایه راهنمایی‌های جامع و کاربردی درباره مکانیسم بیت‌کوین و دیگر ارزهای رایج مجازی عنوان می‌کند. وی می‌گوید این کتاب برای متخصصان غیر از علوم کامپیوتری مفید است و تمام اصطلاحات و راهکارهای سرمایه‌گذاری در این حوزه را شرح می‌‌دهد. از آنتونوپولوس کتاب‌ ارزشمند دیگری نیز با عنوان «اینترنت پول» در دو جلد منتشر شده است.