fa-IR
پنجاه‌ و‌ هفتمین رویداد همفکر قم برگزار شد

پنجاه‌ و‌ هفتمین رویداد همفکر قم برگزار شد

محمدحسین سلیمانیان مدیر گروه کارآفرینی حزب کارگزاران استان قم درباره پنجاه‌ و‌ هفتمین دوره همفکر که به میزبانی حزب کارگزاران سازندگی قم برگزار شد، گفت: کارگزاران سازندگی در اکثر شهرهای کشور فعالیت دارد. در قم نیز طی چند ماه گذشته فعالیت خود را به صورت هدفمند توسعه داده است و با تشکیل شورای مرکزی دوره جدید، تیم‌های جدیدی نیز ایجاد شده‌اند. یکی از بخش‌هایی که به شکل جدی کار خود را آغاز کرده بخش فرهنگی _ اجتماعی است، این بخش شامل زیرمجموعه‌هایی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها کارآفرینی است.

سلیمانیان هدف از تشکیل این گروه‌ها توضیح داد: از هدف‌های مهم بخش کارآفرینی فارغ از مسایل سیاسی، کمک‌کردن به فضای کسب‌و‌کار شهر و استارت‌آپ‌ها است. اعتقاد کارگزاران سازندگی رشد و توسعه هماهنگ و همه‌جانبه شهر است. در این میان چون اقتصاد ارتباط زیادی با رشد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارد اگر جامعه‌ای از نظر اقتصادی پیشرفت کند، می‌تواند مسایل مربوط به فقر و فساد و مشکلات دیگر را نیز تا حدی از بین ببرد.

او در ادامه بیان کرد: هدف کلی گروه ما حمایت از کسب‌و‌کار به نسبت نیاز استارت‌آپ‌ها به فضای کارآفرینی و از روش‌هایی چون برگزاری رویدادها، برگزاری سمینارهای اقتصادی، معرفی استارت‌آپ‌ها به سازمان‌ها و مراکز دولتی و غیر دولتی و... متمرکز است. امیدوارم  استفاده از منابعی که حزب کارگزاران در اختیار قرار می‌دهد یا با توجه به ارتباط‌هایی که با بدنه دولتی و نهادهای شهری مانند استانداری، فرمانداری، اداره کار، سازمان نظام مهندسی و ... دارد بتواند تاثیرگزار باشد.

مدیر کارآفرینی کارگزاران ادامه داد: حزب و کار سازمان‌یافته تیمی می‌تواند به عنوان بخشی مردم‌‌نهاد و فعال در جامعه در جایگاه چشم سیاست‌گزاران عمل ‌کند و با ارتباط مختلفی که با مردم دارد این اطلاعات را در اختیار سیاست‌گزاران قرار دهد، حرف مردم را به گوش سیاست‌گزاران برساند و پیشنهادهای خود را ارایه ‌دهد تا بتواند از مجموعه‌های مختلف حمایت کند و سازندگی را به معنای واقعی ایجاد کند. در این صورت با ایجاد کارآفرینی در کشور بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، فقر و فساد حاصل از آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. این دیدگاه کلی حزب کارگزاران سازندگی است و یکی از روش‌های شروع کار، شناسایی استارت‌آپ‌ها و کمک به آن‌ها است.

سلیمانیان به عنوان سخن آخر گفت: روزنامه سازندگی با هدف آگاهی دادن از سری مسایل و تحلیل‌های اقتصادی، سیاسی و ... از ۱۴ بهمن در تمام کشور منتشر می‌شود و صاحبان کسب‌و‌کار و حتی افراد عادی می‌توانند از مطالب آن استفاده کنند.

 رویداد همفکر، بستری برای انتقال تجربه‌ها و توسعه ارتباطات حرفه‌ای است. کارآفرین‌ها، صاحبان ایده، برنامه‌نویس‌ها، طراح‌ها، سرمایه‌گذارها، مشاورها و سایر علاقه‌مندان به کسب‌و‌کار‌‌‌، در همفکر گرد هم می‌آیند و درباره ایده‌ها، استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها و علاقه‌مندی‌های خود گفت‌وگو می‌‌کنند و اطلاعات و تجربیاتشان را به اشتراک می‌گذارند. ارتباطاتی که در همفکر انجام می‌شود، می‌تواند زمینه‌ساز شروع همکاری‌های جدید شود.