برگزاری سومین کارگاه محتواشناسی انیمیشن

برگزاری سومین کارگاه محتواشناسی انیمیشن

سومین کارگاه محتواشناسی انیمیشن، دوشنبه ۹ بهمن‌ماه ۹۶ در محل مجتمع فناوری علم و فناوری سیستان و بلوچستان با حضور حسین مظلوم و جمعی از علاقه‌مندان برگزار شد.

در این جلسه حسین مظلوم به بررسی تاریخچه انیمیشن در جهان و ایران پرداخت و گفت: ایران دارای قدمت تاریخی و پیشینه پرافتخاری است و کشف آثاری مانند جام انیمیشن در شهر سوخته استان سیستان و بلوچستان، نشان‌­دهنده علاقه و توانایی ساخت ایرانیان در حوزه انیمیشن است.

او ادامه داد: با این‌حال امروز می‌­توان با تلاش و کوشش به درجات بالای تولید انیمیشن در دنیا رسید. اصلی­‌ترین مشکل تولید انیمیشن در ایران «سرمایه» است. در حال حاضر وقفه‌ای در انیمیشن اتفاق افتاده است اما اگر این برحه زمان را در نظر بگیریم بودجه‌­های به کار گرفته برای انیمیشن متناسب با تولید نیست.

مظلوم افزود: اگر می­‌خواهیم در زمینه انیمیشن موفق باشیم، باید بتوانیم با دنیا تبادل فرهنگی داشته باشیم و علاوه بر این‌که به فروش انیمیشن فکر کنیم، به تاثیرگذاری آن چه به عنوان سرگرمی و چه به لحاظ یک کالای فرهنگی تولید می‌شود، توجه داشته باشیم. باید بتوانیم محصولاتمان را به عنوان یک کالا در معرض فروش بگذاریم. بازگشت سرمایه انیمیشن باید به انیمیشن تزریق بشود و  بتواند این صنعت را تامین کند.

او در ادامه به بررسی و نقد انیمیشن­‌ها و پیکسلیشن­‌های موفق و برتر دنیا از لحاظ جاذبه بصری پرداخت و گفت: یک محتوای انیمیشن برای موفقیت باید دارای جاذبه بصری باشد تا بتواند مخاطب­‌های متعددی را به خود جذب کند و به اهداف خود برسد.