توافق جهرمی با بانک مرکزی برای تعویق قطع کدهای دستوری موبایل

توافق جهرمی با بانک مرکزی برای تعویق قطع کدهای دستوری موبایل

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات از تعویق ۴ ماهه در اجرای دستورالعمل قطع کدهای دستوری موبایل (USSD) پیرو مذاکراتی که میان وزیر ارتباطات با رئیس بانک مرکزی انجام شد، خبر داد.

محمدرضا فرنقی‌زاد گفت: به‌رغم آن‌که وزارت ارتباطات، نقطه نظرات بانک مرکزی در خصوص سرویس کدهای دستوری و ضرورت امن‌سازی بسترهای مبادلات مالی را قبول دارد اما به دلیل آن‌که اختلالی در سرویس‌دهی به مردم ایجاد نشود، پیشنهاد تعویق در اجرای این طرح را به بانک مرکزی داد.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت موضوع امنیت پرداخت در تراکنش‌های موبایلی، خاطرنشان کرد: مقر رشد که نکات فنی موردنظر بانک مرکزی طی ۴ ماه آینده موردبررسی قرار گیرد و برای آن راهکاری ارایه شود.

فرنقی‌زاد با اشاره به فرجه ۴ ماهه که طبق مذاکرات میان وزیر ارتباطات و بانک مرکزی تعیین شده است، تصریح کرد: از آن‌جایی که اجرای فوری این بخشنامه و قطع سرویس USSD می‌تواند در روند کاری و زندگی مردم اختلال ایجاد کند، قرار بر این شد که طی این مدت، استفاده از این سرویس امکان‌پذیر باشد تا راهکارهای لازم برای انجام تدابیر مدنظر بانک مرکزی و ایجاد بسترهای امن برای انجام تراکنش‌های خرد بانکی بر بستر موبایل اندیشیده شود.

پیش از این، بانک مرکزی اعلام کرده بود که از ۱۵ بهمن‌ماه سرویس USSD و کدهای دستوری تلفن همراه ستاره مربع برای تراکنش‌های مالی را قطع خواهد کرد.