fa-IR

اپلیکیشن خود را به‌آسانی با پازلی طراحی کنید

۳۹/۴۳MB مصاحبه با حسین آریان مؤسس استارت‌آپ پازلی
گفتگو با
مصاحبه

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من حسین آریان مؤسس استارت‌آپ پازلی هستم. پازلی در حقیقت یک اپلیکیشن‌ساز آنلاین است که کاربران می‌توانند بدون هیچ دانش برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن اختصاصی برای خودشان یا کسب‌وکارشان طراحی کنند. فرآیند کار به این شکل است که یکسری ماژول را به اپلیکیشن خود اضافه می‌کنید، محتوای ماژول را ویرایش کرده و درنهایت یک اپلیکیشن اختصاصی برای خود دارید.

ایده راه‌اندازی پازلی چطور به ذهنتان رسید؟
ایده پازلی به‌طور جالبی در یک جلسه طوفان فکری به دست آمد. در این جلسه ایده‌ای مطرح شد که سایتی طراحی شود که سفارش اپلیکیشن قبول کند. با نظری که یکی از دوستان مطرح کرد درنهایت به این ایده رسیدیم که سایتی طراحی شود که به‌تنهایی قابلیت طراحی اپلیکیشن را داشته باشد.

چند وقت است که مشغول به فعالیت در پازلی هستید و با چه تیمی کار خود را آغاز کردید؟
تیم ما ۴ نفر است. تقریباً ۹ ماه است که فعالیت خود را شروع کردیم ولی سایت پازلی طی یک ماه گذشته راه‌اندازی شده و قابلیت دسترسی دارد.

نحوه تأمین سرمایه مالی در پازلی به چه شکل بوده است؟
در حال حاضر از پس‌انداز شخصی و با کمک خانواده سرمایه لازم را تأمین کردیم. فعلاً پازلی به‌طور رایگان عرضه می‌شود تا کاربران بتوانند آن را تست کنند اما در ادامه با سیاست‌های قیمت‌گذاری تعیین‌شده وارد مرحله درآمدزایی می‌شویم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ پازلی در فضای کارآفرینی کشور.

 

پازلی: http://puzzley.ir

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با پازلی با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.