دومین استارت‌آپ ویکند بندرعباس برگزار می‌شود

دومین استارت‌آپ ویکند بندرعباس برگزار می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از برگزاری دومین رویداد استارت‌آپ ویکند بندرعباس در ماه آینده خبر داد.

علی فتی افزود: این رویداد با موضوع خدمات شهری و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرعباس توسط پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار می‌شود.

وی افزود: استارت‌آپ ویکند بندرعباس از ۲۸ تا ۳۰ بهمن در بندرعباس برگزار می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان با اشاره به اهمیت این رویداد افزود: استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، در برگزاری استارت‌آپ ویکند قرار است نخبگان و جامعه دانشگاهی استان شور، نشاط و امید را به وجود آورند و در توسعه استان و حل مشکلات شهری نیز سهیم می‌شوند.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری هرمزگان بنا دارد با برگزاری این رویداد از ظرفیت نخبگان و جامعه دانشگاهی استفاده کند و شهرداری هم مصمم است تا از این ظرفیت استفاده کافی شود.

وی با بیان اینکه برگزاری رویداد استارت‌آپ ویکند در هرمزگان از امسال کلید خورد، خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد در راستای تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی نام‌گذاری شده، برنامه‌ریزی شده است که زمینه مشارکت مردم در توسعه کشور فراهم می‌آورد.

فتی همچنین به حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این رویداد اشاره کرد و افزود: پارک علم و فناوری هرمزگان به‌عنوان تنها مجموعه‌ای است که این رویداد به‌صورت رسمی آن را برگزار می‌کند و متولی این رویداد است.

به گفته وی، اولین رویداد استارت‌آپ ویکند بندرعباس اردیبهشت امسال با موضوع آزاد برگزار شد و با توجه به تجارب کسب‌شده بنا شد برای کاربردی‌تر شدن این رویداد جهانی، محورهای آن مشخص باشد تا علاقه‌مندان با آمادگی کامل در استارت‌آپ ویکند شرکت کنند.

وی در پایان، برگزاری استارت‌آپ ویکند را یکی از دستاوردهای مهم پارک عنوان کرد.