fa-IR
نشست گروهی از استارت‌آپ‌های برتر استان قم با استاندار

نشست گروهی از استارت‌آپ‌های برتر استان قم با استاندار

جلسه­ استارت‌آپ‌ها با حضور استاندار بعد از گذشت مدت‌زمان یک‌ماهه و با پیگیری‌های جدی مسئولان کانون فناوری اطلاعات استان و مدیر­کل فناوری اطلاعات استان قم، شنبه ۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در محل سالن جلسات استانداری قم برگزار شد.

در این جلسه سید مهدی صادقی، استاندار قم طی سخنانی حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال را از اولویت‌های مهم دولت عنوان کرد و گفت: خدمات قابل ارایه از طریق بستر فناوری اطلاعات تنوع بسیار بالایی دارد که این موضوع خود باعث فعال‌سازی ایده‌ها و تبدیل آن‌ها به شغل می‌شود.

استاندار در ادامه بیان کرد: اعتبارات دولت برای کمک به افراد دارای ایده بسیار محدود است و باید ایده‌هایی که عملیاتی‌تر هستند توسط کارگروه‌های تخصصی بررسی شوند و از حمایت دولت بهره‌مند شوند.

صادقی مهم‌ترین پشتیبانی دولت را از صاحبان ایده، اعطای مجوز به کسب‌وکارهای نوپا در کمترین زمان دانست و به این موضوع اشاره کرد که در برخی کشورها مراحل اعطای مجوز به کسب‌وکارها در کمتر از ۴۸ ساعت انجام می‌شود.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از دلایل عدم ­توسعه اقتصادی را تصدی‌گری دولت دانست و گفت: مهم‌ترین کمک دولت به بخش خصوصی پرهیز از تصدی‌گری در اقتصاد است.

در ادامه­ نشست، استارت‌آپ‌های دعوت‌شده دغدغه‌های خود را مطرح کردند تا مسئولان استانی در رفع آن‌ها کمک شایانی کنند.