fa-IR
به‌عنوان تکلیف قانونی از پیام‌رسان‌های بومی حمایت می‌کنیم
وزیر ارتباطات تاکید کرد

به‌عنوان تکلیف قانونی از پیام‌رسان‌های بومی حمایت می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اقدامات لازم برای تخصیص امکانات و حمایت از پیام‌رسان‌های بومی انجام شده و به‌عنوان یک تکلیف قانونی و شرعی این حمایت‌ها را ادامه خواهیم داد.

محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود نوشت: در حاشیه همایش شیراز؛ یکی از جوانان سوالی پرسید، «چرا وقتی توئیتر در ایران فیلتر است شما خلاف قانون عمل می‌کنید و در آن فعالیت می‌کنید؟» در پاسخ آن جوان عزیز پاسخ دادم: اطلاق خلاف قانون برای عضویت در توئیتر صحیح نیست چراکه کارگروه تعیین مصادیق و مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی برای مردم صادر نکرده‌اند بلکه فعالیت توئیتر در ایران را منع کرده‌اند. چه بسا صدور حکم کلی برای ممنوعیت همه شهروندان در شان مجلس است؛ بنابراین فعالیت در توئیتر خلاف قانون نیست.

وزیر ارتباطات در مورد سوال مربوط به حمایت دولت از توسعه پیام‌رسان‌های بومی نیز گفت: در این خصوص شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای قانونی داشته که وزارت ارتباطات هم در کنار سایر دستگاه‌ها در آن ماموریت‌های مهمی دارد.

او افزود: اقدامات لازم برای تخصیص امکانات و حمایت از این شرکت‌ها انجام شده و به‌عنوان یک تکلیف قانونی و شرعی این حمایت‌ها را ادامه خواهیم داد.