fa-IR

با هم‌یاب‌‌۲۴ از صحت کالای دیجیتال خود مطمئن شوید

۳۳/۱۱MB مصاحبه با مهدی جمشیدی هم‌موسس استارت‌آپ هم‌یاب ۲۴

با تشکر از وقتی که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من مهدی جمشیدی هم‌موسس استارت‌آپ هم‌یاب ۲۴ که اردیبهشت امسال این سامانه را راه‌اندازی کردیم. هم‌یاب ۲۴ در حقیقت اولین مرجع اطلاع‌رسانی کالاهای گمشده دیجیتالی در ایران است. مثلاً شما یک کالای دیجیتال خود مثل لپ‌تاپ یا تبلت خود را گم می‌کنید، کافی است در این سامانه اطلاعات کالای گمشده خود را ثبت کنید و بعد این اطلاعات از طریق این سامانه به‌تمامی فروشندگان کالاهای دیجیتال سراسر کشور فرستاده و اطلاع‌رسانی می‌شود. اگر کالای شما در فروشگاهی مشاهده شود بلافاصله با شما برای دریافت کالا تماس گرفته می‌شود. از طرفی شاید کالای دیجیتالی خریداری کرده باشید و قصد دارید از صحت جدید بودن محصول اطمینان حاصل کنید. بعد از ثبت‌نام در سایت می‌توانید اطلاعات کالای خود را وارد کنید و از آن اطمینان حاصل کنید که کالا گمشده یا سرقتی اعلام شده است یا خیر.

ایده راه‌اندازی هم‌یاب ۲۴ چطور به ذهنتان رسید؟
ایده راه‌اندازی هم‌یاب ۲۴ از جایی شروع شد که من صاحب فروشگاهی بودم که تعداد ۵ لب تاپ از من سرقت شد و با مراجعه به پلیس هم نتوانستم اموال سرقتی را پیدا کنم. در همین شرایط بود که ایده هم‌یاب ۲۴ به ذهنم رسید

هم‌یاب ۲۴ با چه تیمی فعالیت خود را شروع کرد؟
در حال حاضر ۷ نفر هستیم که متشکل از گرافیست، برنامه‌نویس، بازاریاب و بخش گرداوری اطلاعات است.

نحوه تأمین سرمایه مالی هم‌یاب ۲۴ به چه شکل بوده است؟
از پس‌انداز شخصی خودمان بوده و متناسب با سهمی که داشتیم در این استارت‌آپ سرمایه‌گذاری کردیم و تا به امروز با هیچ شتاب‌دهنده‌ای کار نکردیم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ هم‌یاب ۲۴ در فضای کارآفرینی کشور.

 

هم‌یاب ۲۴: http://hamyab۲۴.com

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با هم‌یاب 24 با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.