رونق کسب‌وکار با گسترش فروشگاه‌های اینترنتی
در جشن دو سالگی ۴۰نما مطرح شد

رونق کسب‌وکار با گسترش فروشگاه‌های اینترنتی

وب‌سایت ۴۰نما به عنوان نخستین فروشگاه آنلاین و مرجع اینترنتی دکوراسیون، معماری و صنعت ساختمان دو سالگی خود را با حضور جمعی از طراحان، معماران، بازیگران و چهره‌های مطرح هنری، سیاسی و اینفلونسرها در مجموعه شاندیز گالریا جشن گرفت.

«علیرضا بنای» فوندر، موسس و ایده‌پرداز استارت‌آپ ۴۰‌نما، با اشاره به این‌که برای خرید از این سایت لزومی به داشتن اطلاعات زیادی در زمینه معماری نیست، گفت: در زمان انتخاب و سفارش محصول در سایت قسمتی در نظر گرفته شده که شما با وارد کردن اطلاعات محیط مورد نظر خود، مشاوره‌هایی در زمینه میزان خرید خود می‌گیرید؛ مثلا اگر برای یک اتاق شش متری بخواهید لمینت بخرید با وارد کردن اطلاعات به شما گفته می‌شود که چند کارتن لمینت نیاز دارید.

بنایی همچنین با اشاره به دانشنامه موجود در این وب‌سایت افزود: در این دانشنامه کارشناس مطرح زیادی با پیشنهاد‌ها و نظرات خود را در قالب یک مجله علمی به کاربران یاد می‌دهند که چطور با دانش طراحی دکوراسیون و ساختار ساختمان آشنا شوند.

محمدحسین جبل عاملی، مشاور مدیرعامل هلدینگ مبنا در حوزه برندینگ و توسعه کسب‌وکار نیز با اشاره به این‌که قرار است به‌زودی برای هریک معماران و طراحان برتر یک پروفایل در این سایت ایجاد شود تا آنان بتوانند محصولات و ایده‌های خود را معرفی کنند و ما به عنوان یک نمایشگر این هنرها را به جهان معرفی کنیم؛ بیان کرد: این موضوع علاوه بر ایجاد حس امنیت به طراحان باعث می‌شود تا خریداران از صحت اصالت محصول یا ایده مورد نظرشان مطمئن باشند.

جبل عاملی همچنین با اشاره به ساخت شبکه اجتماعی همچون لینکدین در بین طراحان و فروشندگان در سایت ۴۰‌نما گفت: به این صورت کسب‌وکارهای مخلتف به یکدیگر معرفی شده و می‌توانند از خدمات یکدیگر استفاده کنند.

مسعود دانشمند، رییس اتاق بازرگانی ایران و امارت نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: فروشگاه‌های آنلاین پدیده امروز و فردای جوامع است و ما هر چه به این مقوله بیشتر بها بدیم و زودتر به آن بپردازیم، زودتر نتیجه می‌گیرم.

وی گفت: به نظرم یک تحول بزرگ دارد در حوزه فروش اینترنتی اتفاق می‌افتد و این فقط معطوف به ما نیست، جهان به این سمت می‌رود. در دنیای امروز باید بتوانیم خرید مناسب را در کمترین زمان و به بهترین نحو انجام دهیم و اگر این رخداد در فروشگاهی اینترنتی وجود داشته باشد، بهترین نوع خرید صورت می‌گیرد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و امارات در خصوص موضوع انبارداری در حوزه فروش گفت: انبارداری هزینه‌های خاص خودش را دارد و در تجارت به نوعی دردسر است اما وقتی این امکان وجود داشته باشد که مثلث خریدار و فروشنده و تامین کننده شکل بگیرد، مزیت رقابتی هم در فروش شکل می‌گیرد.

وی خطاب به موسسان فروشگاه اینترنتی چهل‌نما گفت: دوستانی که آمده‌اند و چهل‌نما را راه انداخته‌اند، واقعا کار درستی انجام داده‌اند چرا که دیگر آدم‌ها وقت ندارند بروند به فروشگاه‌ها اما وقت و حوصله این را دارند که بروند در فضای مجازی انتخاب کنند.

همچنین در این وب‌سایت کاربران با تنوع بسیار بالایی مواجه هستند و این امکان را دارند که محصولات مورد نظر خود را از نظر قیمت و کیفیت بررسی کرده و به صورت آنلاین خریداری کنند.

در این سایت شما می‌توانید کاغذ دیواری، پرده، فرش و گلیم در ابعاد مختلف، پارکت لمینت، لوازم ساختمان، انواع مبلمان و هر آن‌چه که برای دکوراسیون منزل خود نیاز دارید، را خریداری کنید.

این وب‌سایت کار خود را از سال ۹۴ آغاز کرده و این روزها به عنوان مرجع هوشمند و مناسبی برای مشاوره، خرید و اطلاع از جدیدترین و مدرن‌ترین طرح‌های دنیا در زمینه ساختمان و دکوراسیون منزل استفاده می‌شود.

همچنین در این مراسم هنرمندان سینما و تئاتر و موسیقی هم حضور داشتند که از جمله آن‌ها می‌توان به شهرام شکیبا، ستاره سادات قطبی و نفیسه روشن اشاره کرد.