fa-IR
مشکلات مالیاتی و بیمه کسب‌وکارهای استارت‌آپی در حال پیگیری است
سراییان خبر داد

مشکلات مالیاتی و بیمه کسب‌وکارهای استارت‌آپی در حال پیگیری است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات از پیگیری مشکلات استارت‌آپ‌ها در حوزه مالیات و بیمه به صورت فوریتی خبر داد و گفت: دغدغه فعالان حوزه کسب‌وکارهای نوپا، بیمه و مالیات است که به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.

رسول سراییان درباره مشکلات استارت‌آپ‌ها در حوزه بیمه و مالیات اظهار کرد: برخی از دغدغه‌های استارت‌آپ‌ها بررسی شده و روند تکمیل بررسی در حال انجام است. حوزه مشترک و مهم در بین دغدغه فعالان حوزه کسب‌وکارهای نوپا بیمه و مالیات به شمار می‌رود؛ در واقع بخش دغدغه مالیاتی استارت‌آپ‌ها به وزارت امور اقتصادی و دارایی و مسئله بیمه نیز به سازمان تامین اجتماعی مربوط است که در نهایت به مجموعه وزارت کار ارتباط دارد و این مسئله به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات قضایی و برخورد سلیقه‌ای با استارت‌آپ‌ها گفت: در نشست با استارت‌آپ‌ها مسئله تماس از سوی برخی سازمان‌‌ها با شماره‌های Private یا همان شماره‌های خصوصی به منظور حذف برخی از محتواها مطرح شد که نمونه‌ای از برخورد سلیقه‌ای با استارت‌آپ‌ها است. همچنین استارت‌آپ‌ها به‌ویژه کسب و کارهای نوپا حوزه محتوایی درگیر مشکلات قضایی بسیاری‌اند که رفع این مشکلات خارج از چارچوب وزارت ارتباطات است اما به هیچ عنوان این مشکلات در آینده ادامه نخواهد داشت. با مذاکره و بررسی دغدغه‌های سازمان‌های مسئول، مکانیزمی برای رفع این دسته از مشکلات ایجاد می‌شود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت: با هدف گسترش آموزش فعالان عرصه استارت آپی و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا قرار است تا مراکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپا افزایش پیدا کند.

وی اظهار کرد: بر اساس نقشه راه مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا، این مراکز باید گسترش پیدا کند و در تمامی استان‌ها یک دفتر فعال داشته باشد.

سراییان تاکید کرد: فعالیت‌های بسیار زیادی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها در راه است و در دهه فجر شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.