fa-IR
هفدهمین دفتر فن بازار منطقه‌ای کشور افتتاح شد

هفدهمین دفتر فن بازار منطقه‌ای کشور افتتاح شد

هفدهمین دفتر فن بازار منطقه‌ای کشور، روز چهارشنبه ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در محل مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با مشارکت پارک فناوری پردیس و فن بازار ملی کشور افتتاح شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه محمدنبی شهیکی تاش، ریاست پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان ضمن خیرمقدم به مدعوین، به توصیف کارکرد فن بازار و خصوصیات و امتیازات آن و همچنین مشکلات بازار اقتصادی اشاره کرد و اذعان داشت دفتر فن بازار منطقه‌ای پشتوانه توسعه بازار شرکت‌های استان خواهد بود.

در ادامه اکبر قنبرپور، رئیس مرکز فن بازار ملی کشور، به معرفی فن بازار و بیان تفاوت آن با دیگر ارگان‌ها ازجمله شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد پرداخت. وی خاطرنشان کرد فن بازار، نهاد تخصصی حوزه معاملات فناوری و دارای استانداردهای مشخص تجاری‌سازی، ارزش‌گذاری و مکانیسم‌های انتقال فناوری است. ایشان مأموریت اصلی فن بازار را تسهیل و استانداردسازی معاملات فناوری و همچنین واسطه حرفه‌ای در معاملات فناوری دانست. قنبرپور افزود فن بازار به سه قسمت فن بازار اطلاعات، فن بازار انتقال فناوری و فن بازار ترکیبی تقسیم می‌شود و ازجمله خدمات قابل‌ارائه فن بازار استان سیستان بلوچستان، کمک به معرفی و بازاریابی محصولات تولیدی، همکاری و تعامل در فروش تجهیزات و فناوری‌ها، تسریع در شناسایی نیازها و مشکلات، کمک به معرفی خبرگان صنایع و فناوری‌ها، ارائه شناسنامه محصول به مصرف‌کنندگان و پوشش وسیع فناوری در خصوص خبرهای علمی است.

حسین صابری، معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس، ضمن اشاره به قدمت فن بازار و مدت‌زمان ترویج و گسترش آن به بیان دیدگاه‌های پارک فناوری پردیس پرداخت. ایشان خاطرنشان کرد، مقوله زمان و بردباری در این راستا برای رسیدن به نقطه عطف قابل‌قبول بسیار حائز اهمیت است.

همچنین در ادامه مراسم افتتاحیه خانم اشرفی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، افزود در موج‌های تحول جامعه بشری که عصرهای مختلف کشاورزی، صنعتی و اطلاعات و دانایی را در برمی‌گیرد؛ شاهد آن هستیم که همه‌روزه روش‌های خلق ثروت تغییر پیدا می‌کند. درگذشته بازار به‌صورت فیزیکی و با تعامل بین عرضه‌کننده و تقاضاکننده وجود داشته است. حال‌آنکه در حال حاضر با توجه به گسترش مرز بازارها، مشکل عدم ارتباط با متقاضی وجود دارد که با پیشرفت در حوزه فناوری اطلاعات این مشکل در حال حل است و چه‌بسا دفتر فن بازار منطقه‌ای در استان در این راستا کمک چشمگیری خواهد داشت.

در پایان، پس از امضای قرارداد و افتتاح رسمی دفتر فن بازار منطقه‌ای استان سیستان و بلوچستان، مسئولان و اعضای شورای فن بازار منطقه‌ای در نشستی به تنظیم و بررسی آیین‌نامه اولیه ارائه‌شده پرداختند.