خدمات ورزشی را با اسپرت‌آپ مدیریت کنید

مصاحبه با علی‌اصغر گرزین هم‌موسس استارت‌آپ اسپرت‌آپ

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من علی‌اصغر گرزین هم‌موسس استارت‌آپ اسپرت‌آپ هستم. اسپرت‌آپ یک پلتفرم خدمات ورزشی است که می‌توانید به‌عنوان یک ورزشکار وارد سایت شده و باشگاه‌های مختلف ورزشی را ازلحاظ قیمت، مسافت و دیگر عوامل باهم مقایسه کنید و باشگاهی را انتخاب کنید و از خدمات آن استفاده کنید. یا اینکه باشگاه خاصی مدنظر مشتری است می‌تواند با اسپرت‌آپ به‌صورت آنلاین از برنامه‌های باشگاه و خدمات ارائه‌شده در آن اطلاعات لازم را کسب کند.

ایده راه‌اندازی اسپرت‌آپ چطور شکل گرفت؟
تیم اسپرت‌آپ یک تیم ورزشی است. یکی از اعضا مدرس غواصی هست و یکی دیگر در صخره‌نوردی حرفه‌ای مهارت دارد و خودم هم در گذشته کاراته کار می‌کردم. چون خودمان یک تیم ورزشی بودیم به‌خوبی به مشکلات این حوزه مسلط بودیم و مشکلاتی که برای باشگاه‌داران و ورزشکاران و مربیان پیش آمده بود را از نزدیک احساس می‌کردیم. ما به دنبال راه‌حلی برای برطرف کردن همین مسائل بودیم. برای همین یک فروشگاه وسایل ورزشی و در کنار آن سرویسی برای باشگاه‌داران و مربیان طراحی کردیم که بتوانند ورزشکار و فعالیت‌های ورزشی را هر چه بهتر مدیریت کنند.

اسپرت‌آپ چند وقت است که فعالیت خود را شروع کرده است؟
ما نزدیک به ۸ ماه است که مشغول به این کار هستیم و تقریباً دو ماه قبل هم اسپرت‌آپ را راه‌اندازی کردیم. در حال حاضر تمرکز ما در وب‌سایت است و به‌زودی اپلیکیشن موبایل اسپرت‌آپ را عرضه می‌کنیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی اسپرت‌آپ به چه شکل بوده است؟
در ابتدا با یک شتاب‌دهنده شروع به کار کردیم و الان قصد داریم با یک سرمایه‌گذار استارت‌آپ خود را توسعه دهیم. همچنین اسپرت‌آپ آماده همکاری با سرمایه‌گذارانی است که تمایل به سرمایه‌گذاری بر این سرویس ورزشی را داشته باشند.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ اسپرت‌آپ در فضای کارآفرینی کشور.

اسپرت‌آپ: http://www.sportup.ir

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با اسپرت‌آپ با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.