برگزاری دومین کارگاه محتواشناسی در حوزه انیمیشن

برگزاری دومین کارگاه محتواشناسی در حوزه انیمیشن

دومین کارگاه آموزشی تولید محتوا در حوزه انیمیشن، دوشنبه ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در محل مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان با حضور حسین مظلوم، انیماتور فعال و باسابقه در استان برگزار شد.

در تکمیل مباحث و مطالب نخستین کارگاه آموزشی تولید محتوا در حوزه انیمیشن، ابتدا حسین مظلوم به بررسی کارهای پیکسلیشن ساخته‌شده توسط هنرجویان و علاقه‌مندان این حرفه که به‌عنوان تمرین برای آشنایی بیشتر با این مقوله در نظر گرفته‌شده بود، پرداخت و آن‌ها را ازلحاظ نورپردازی، کنتراست رنگی، سایه‌پردازی، داستان، کاراکتر، موسیقی، زاویه دید، تکنیک‌ها و ....مورد تحلیل قرار داد.

مظلوم گفت: در تهیه یک انیمیشن، پیکسلیشن و یا استاپ موشن «زمان» مقوله بسیار مهم است که باید به‌صورت کاملاً برنامه‌ریزی‌شده برای بیان داستان در زمان مناسب، نهایت تلاش را داشته باشیم.

در ادامه این کارگاه آموزشی تعاملی، شرکت‌کنندگان به توضیح درباره چگونگی پیدایش ایده‌های خود جهت تولید محتوای پیکسلیشن با استفاده از حداقل امکانات پرداختند.

در پایان، با شناسایی نقاط ضعف و قوت کارها، تمرینی جهت برطرف نمودن مشکلات محتوای ارایه‌شده و تلاش برای بهتر شدن آن‌ها در نظر گرفته شد.