ضرورت شناخت استارت‎آپ‎ها از کاربردهای جدید حوزه مالی
دبیر ستاد توسعه ICT معاونت علمی عنوان کرد

ضرورت شناخت استارت‎آپ‎ها از کاربردهای جدید حوزه مالی

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی افزود: ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، با توجه به  گسترش فین‌تک‌ها و استارت‏‌آپ‌های فعال در حوزه مالی، کارگروه توسعه و حمایت از کسب‌وکارهای خلاقانه را از مهرماه ۱۳۹۶ برگزار کرده است. این کارگروه با رویکرد رسیدگی به موانع کسب‌وکارهای نوپا و استارت‌آپ در حال فعالیت است.

فقیهی در ادامه گفت: ستاد توسعه فناوری اطلاعات ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، سلسله جلساتی با هدف هم‌فکری و ارایه راه‌کارهای اساسی در حل مسائل و مشکلات پیش روی فناوری‌های نوین برگزار کرده است. ضمن آن‌که در حاشیه این جلسات و دعوت از محققان کشورهای دیگر به مطالعه سیاست کشورها در حوزه فناوری اطلاعات می‎پردازد.

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، با معرفی شرکت  MDEC در حضور استارت‌آپ‌های حاضر در این نشست گفت: امروزBEH HEUY  CHING از پایه گذاران اکوسیستم مالزی و متخصص و صاحب نظر در صنعت فناوری مالی هستیم تا بتوانیم از تجربیات ایشان بهره‌مند شویم.

وی در بخش دیگر این نشست گفت: در نظر داریم در این جلسه به موضوعاتی حول محور  "FIN TECH & BLOCKCHAIN " و " REG TECK " که همان (فناوری نوین قانون گذاری در حوزه مالی است) به بحث و گفت‌وگو بپردازیم.

وی در تعریف فین‌تک گفت: فین‌تک از دو بخش فناوری و مالی ساخته شده است و عوامل تاثیرگذار بخش های مختلفی مانند پرداخت وام، بیمه، نظارت بر قوانین،  پرداخت، مالی اسلامی، سرمایه گذاری و همچنین سپرده‌گذاری هستند.

نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارایه خدمات مالی و قوانین و مقررات با حضور جمعی از استارت‎آپ‌های فعال در حوزه ملی با حمایت ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی برگزار شد.