fa-IR
کارگاه آموزشی «ارزش‌گذاری IP و قیمت‌گذاری فناوری» برگزار شد
در پارک علم و فناوری استان مرکزی

کارگاه آموزشی «ارزش‌گذاری IP و قیمت‌گذاری فناوری» برگزار شد

کارگاه آموزشی «ارزش‌گذاری IP و قیمت‌گذاری فناوری» دوشنبه ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در محل سالن همایش‌های پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار شد.

این کارگاه آموزشی یک‌روزه با هدف آشنایی صاحبان کسب‌وکار و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و فعال در حوزه‌های فناوری، با مفاهیم و روش‌های ارزش‌گذاری دارایی‌های معنوی (Intellectual Property) و قیمت‌گذاری فناوری و با تدریس مصطفی کریمیان اقبال، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و رییس منطقه‌ای غرب آسیا و شمال آفریقا در انجمن بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری و همچنین با شرکت ۴۰ نفر از مدیران واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک و مرکز رشد، کارآفرینان، مدیران و کارشناسان پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان مرکزی برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این دوره ضمن آشنایی با مباحثی همچون مراحل رشد ایده‌ها و شرکت‌ها، قیمت‌گذاری ایده و دانش فنی شرکت در طول رشد، توجه به عرضه و تقاضا، قیمت‌گذاری شرکت‌ها با توجه به مراحل رشد، دارایی‌های مشهود و نامشهود، روش‌های متداول ارزش‌گذاری و ... در قالب گروهای چند نفره و انجام کار عملی، برخی ایده‌های طرح‌شده از سوی مدیران شرکت‌های حاضر در کارگاه آموزشی را بر اساس آموزه‌های این دوره، مورد ارزیابی و ارزش‌گذاری قرار دادند و از نظرات تکمیلی و اصلاحی مدرس دوره بهره‌مند شدند.