نوپاگراف؛ نقشه زنده ارتباطات سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در ایران

نوپاگراف؛ نقشه زنده ارتباطات سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در ایران

«نوپاگراف» به‌عنوان نخستین گراف آنلاین ارتباطات استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ایران، توسط «نوپاهاب» و با حضور شهردار تهران و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در کارخانه نوآوری رونمایی شد و در دسترس عموم قرار گرفت.

این نخستین گراف ویژه ارتباطات استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران است که به‌صورت لایو در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

نوپاگراف که هم‌اکنون از طریق وب‌سایت «نوپاهاب» قابل مشاهده است، تلاش می‌کند تصویر کاملی را که بیانگر ارتباطات درون زیست‌بوم استارت‌آپی ایران باشد همراه با نام و لوگو به مخاطب نشان دهد.

در این نمودار تصویری، امکان مشاهده اطلاعات تکمیلی هر استارت‌آپ، یا سرمایه‌گذار وجود دارد. برای همین منظور کاربر می‌تواند با دبل‌کلیک روی هر لوگو به صفحه اختصاصی آن استارت‌آپ در وب‌سایت نوپاهاب رفته و اطلاعات کامل‌تری را درباره آن مشاهده کند.

همچنین فعالان زیست‌بوم استارت‌آپی کشور و سایر کاربران می‌توانند برای اضافه کردن اطلاعات به «نوپاگراف» از طریق ابزار جانبی تعبیه شده در نوپاگراف، پس از ورود، اطلاعات خود را مستقیما اضافه کنند؛ لازم به ذکر است اطلاعات وارده پیش از نمایش نیازمند بررسی توسط نوپاهاب است.

در «نوپاگراف» امکان جست‌وجوی نام استارت‌آپ، سرمایه‌گذار یا شتاب‌دهنده و سایر بازیگران زیست‌بوم استارت‌آپی ایران نیز وجود دارد و کاربر از این طریق می‌تواند ارتباطات سوژه مورد نظر خود را به شکل تصویری مشاهده کند.

از این ویژگی‌های نوپاگراف می‌توان به امکان جست‌وجوی بصری، امکان اضافه کردن سریع‌تر اطلاعات و خوداظهاری آنلاین، به‌روزرسانی مستمر و دایمی، کامل بودن نام و مشخصات عناصر و دسترسی آسان به اطلاعات تکمیلی عناصر گراف، اشاره کرد.