سرقت ۱.۲ میلیارد دلاری از بیت‌کوین و اتریوم

سرقت ۱.۲ میلیارد دلاری از بیت‌کوین و اتریوم

شرکت لکس سوکولین اعلام کرد که در کمتر از ۱۰ سال گذشته ۱.۲ میلیارد دلار از ارزهای رمزنگار بیت‌کوین و اتریشم هک شده‌اند.

جذابیت روزافزون ارزهای رمزنگار و گستردگی آن در کمتر از ۱۰ سال اخیر باعث شده که مورد حملات سایبری قرار گیرند و از سوی دیگر این موضوع درآمد پرسودی را برای شرکت‌های امنیت یارانه به‌وجود آورده است.

شرکت لکس سوکولین که در زمینه استراتژی فین‌تک فعالیت می‌کند و در این حوزه سرآمد است در تازه‌ترین گزارش خود درباره سرقت‌های اینترنتی دو ارز رمزنگار بیت‌کوین و اتریشم اعلام کرد که در کمتر از یک دهه اخیر، هکرها به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار بیت‌کوین و اتریشم را مورد دستبرد اینترنتی قرار داده‌اند.

از طرفی این رقم شبیه به یک صنعت با درآمد سالانه ۲۰۰ میلیون دلار شده است و به‌طور کل از چند سال اخیر هکرها بیش از ۱۴ درصد از عرضه بیت‌کوین و اتریشم را در معرض خطر قرار داده‌اند.

شرکت لکس سوکولین اعلام کرد که شرکت‌ها و دولت‌ها ۱۱.۳ میلیارد دلار به دلیل هک شدن ارزهای رمزنگار و عدم پرداخت مالیات از طریق انجام تراکنش‌های نامشروع، ضرر کرده‌اند.

بر اساس اعلام سوکولین، اکوسیستم فناوری بلاک‌چین برای رصد و ردیابی تراکنش‌های مرتبط با ارزهای رمزنگار آسیب‌پذیر است و استقبال قابل توجه شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران به ارزهای رمزنگار و نقص سیستم‌های حفاظتی قابل اطمینان در این حوزه می‌تواند به میزان ضرر وارد شده بیافزاید.

شرکت سیسکو اعلام کرد که در ارز رمزنگار اترویوم یک باگ یا حفره امنیتی وجود دارد که باعث درز اطلاعات آن می‌شود و در نوامبر سال گذشته میلادی ۱۵۵ میلیون دلار ضرر برای صاحبان آن به همراه داشت.