fa-IR

آژانس مجازی املاک را با جوملک تجربه کنید

۵۱/۲۷MB مصاحبه با فرشید ایلاتی هم‌مؤسس استارت‌آپ جوملک

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من فرشید ایلاتی هستم که به همراه دوستم سعید هاشمی، هم‌موسس استارت‌آپ جوملک هستیم. وب‌سایت جوملک یک جستجوگر املاک هست که زیرساختی ارتباطی را برای جویندگان املاک و یابندگان املاک فراهم می‌کند. کسانی که می‌خواهند ملک بخرند یا به دنبال اجاره یا رهن هستند، در سیستم جوملک سفارش خود را ثبت می‌کنند و ما این سفارش را متناسب با مناطق مدنظر سفارش‌دهندگان برای مشاوران املاک ارسال می‌کنیم در حقیقت با یک فاصله زمانی بسیار کم، سفارش‌های املاک مختلف را بین مشاوران املاک پخش می‌کنیم.

ایده راه‌اندازی جوملک چطور شکل گرفت؟
من قبلاً سابقه کار در این بازار را داشته‌ام و در چند پروژه ملی مرتبط با این کار حضور داشتم مثل پروژه کد ره‌گیری املاک و پروژه شها (شناسنامه هوشمند املاک و مستغلات) به‌عنوان کارشناس فعالیت می‌کردم. در کل به بازار املاک احاطه داشتم و به هر دوجنبه کسب‌وکاری و IT کار هم مسلط بودم بنابراین تصمیم گرفتیم با دوستان بستری رو فراهم کنیم برای افرادی که قصد خرید یا اجاره ملک دارند تا فرآیند کار برای آن‌ها تسهیل شود.

چند وقت است که جوملک راه‌اندازی شده است؟
حداقل یک سال هست که این ایده را دنبال می‌کنیم و بررسی و تحقیقات مختلفی انجام می‌دهیم اما به‌طورجدی نزدیک به دو ماه است که بر استارت‌آپ جوملک متمرکزشده‌ایم.

در حال حاضر به مرحله درآمدزایی رسیده‌اید؟
نه هنوز. ما همچنان در مرحله معرفی استارت‌آپ خود هستیم ولی در حال طراحی برنامه‌ای هستیم که بتوانیم به مناطق ۲۲ گانه شهر تهران مسلط شویم و دوازده هزار مشاور املاک را تحت پوشش قرار دهیم و قصد داریم در قدم یک به همه مردم تهران این سرویس را ارائه دهیم و حق عضویتی سالانه از مشاوران املاک دریافت کنیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی برای جوملک به چه شکل بوده است؟
تا الان با سرمایه شخصی و زمان و انرژی خودمان کار را جلو برده‌ایم. در حال حاضر بستر اصلی کار که زیرساخت ارتباطی هست آماده شده و داده‌های مربوط به دوازده هزار مشاور هم گرداوری شده است. با این شرایط به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم تا بتوانیم کارهای تبلیغات و معرفی چنین سیستمی را به شکل عمومی و در حجم وسیعی انجام دهیم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ جوملک در فضای کارآفرینی کشور.
 

جوملک: http://joomelk.com

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با جوملک با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.