طراحی سامانه الکترونیکی مبتنی بر رایانش ابری جهت تشخیص هوشمند سرطان پوست
در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان صورت گرفت

طراحی سامانه الکترونیکی مبتنی بر رایانش ابری جهت تشخیص هوشمند سرطان پوست

شرکت دانش‌بنیان هوشمند توسعه راهبرد کوشا موفق به طراحی و راه‌اندازی «سامانه الکترونیکی مبتنی بر رایانش ابری جهت ارائه خدمات تشخیص اولیه و زودهنگام سرطان پوست و اصول پزشکی از راه دور» شد.

این شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با همکاری علمی استادان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، توانست این سرویس هوشمند را با هدف کمک به متخصصان پوست، پزشکان عمومی و دانشجویان رشته‌ پزشکی به‌عنوان «دستیاری هوشمند جهت تشخیص دقیق‌تر و غیرتهاجمی‌تر» و  برای کمک به عموم مردم به‌عنوان «ابزاری جهت تشخیص اولیه و زودهنگام سرطان پوست» در دو بستر تحت وب و اپلیکیشن موبایل طراحی کند.

امروزه تشخیص زودهنگام بیماری‌ها و انواع سرطان، نقش مؤثر و کلیدی در درمان، افزایش طول عمر و ابقای بیمار دارد. سرطان پوست ازجمله سرطان‌های شایع در جهان و به‌ویژه ایران است که تشخیص زودهنگام آن امکان درمان با کم‌ترین هزینه را فراهم می‌کند اما تشخیص دیرهنگام آن ممکن است کشنده باشد.

در همین راستا محمدرضا محمدی خروشانی، مدیرعامل شرکت هوشمند توسعه راهبرد کوشا، قابلیت‌هایی مانند هزینه پایین، دقت و سرعت تشخیص بالا، امنیت و محرمانگی اطلاعات و عدم وابستگی به زمان و مکان خاص جهت استفاده را به‌عنوان ویژگی‌های اولیه این سرویس عنوان کرد.

همچنین این سامانه دارای بانک اطلاعاتی قدرتمندی است که روی انواع کامپیوترها و تلفن‌های همراه (Android, IOS, Window, Linux)  قابل‌دسترسی است و مجهز به ابزارهای تحلیل و پردازش ضایعات پوستی است.

این سرویس و سامانه‌های مرتبط به‌هیچ‌عنوان جایگزین متخصصین باتجربه پوست نیست و هدف آن تنها ارایه خدمات ابتدایی و زودهنگام است. کاربران باید برای تشخیص دقیق‌تر به متخصصین باتجربه مراجعه کنند.

شرکت هوشمند توسعه راهبرد کوشا با مدیریت محمدرضا محمدی خروشانی از سال ۱۳۹۵ در مرکز رشد تخصصی ICT شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان  مستقر است. این مرکز رشد با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، وظیفه حمایت بیش از ۸۰ شرکت حوزه فاوا را به عهده دارد.