تلاش بانک مرکزی برای رفع دغدغه استارت‌آپ‌ها

تلاش بانک مرکزی برای رفع دغدغه استارت‌آپ‌ها

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی می‌گوید: تمام تلاش خود را برای حل دغدغه‌های استارت‌آپ‌ها انجام داده‌ایم چراکه می‌دانیم فناوری و تکنولوژی در حال حرکت بوده و منتظر رگلاتور نمی‌ماند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه جلسات متعددی برای رفع دغدغه‌های استارت‌آپ‌ها برگزار شده است، گفت: تدوین سیاست‌های فناوری‌های مالی به دلیل تغییر در ساختار گذشته کار دشواری است.

ناصر حکیمی در نشست نوآوری، بازیگران جدید و کارایی در کسب‌وکار مالی که در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار شد، در پاسخ به این سوال که چرا استارت‌آپ‌ها با بانک مرکزی مشکل دارند، اظهار کرد: زمانی که سیاست‌های بانک مرکزی را در خصوص فناوری مالی بررسی می‌کردیم به دلیل اینکه قرار بود ساختارهای گذشته تغییر کند، کار دشواری بود.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه حدود ۱۲ جلسه با استارت‌آپ‌ها برای رفع دغدغه‌های آن‌ها برگزار شد، بیان کرد: علاوه بر این جلسات و دریافت نظرات آن‌ها نتایج سیاست‌های به‌دست‌آمده را روی سایت نیز گذاشتیم تا اگر مشکلات دیگری از سوی استارت‌آپ‌ها وجود دارد که به آن پرداخته نشده نیز از طریق کامنت‌ها دریافت شود.

او ادامه داد: در نتیجه الگوی نسبتاً جدید و خوبی به دست آمد که در آن مشکلات ذی‌نفعان نیز دیده شود. بنابراین در فرایند مقررات گذاری که در سیاست بانک مرکزی در خصوص فناوری‌های مالی انجام شد نتیجه و جواب خوبی به دست آمد زیرا این موضوع یک پدیده مدرن بوده و با مسایل سنتی و جا افتاده گذشته فرق می‌کرد.

حکیمی در پایان گفت: استارت‌آپ‌ها بیان می‌کنند که بانک مرکزی از ما حمایت نمی‌کند اما باید بگوییم تمام تلاش خود را برای حل دغدغه‌های آن‌ها انجام داده‌ایم و تا جایی که امکان داشته باشد خود را تطبیق داده‌ایم، زیرا می‌دانیم فناوری و تکنولوژی در حال حرکت بوده و منتظر رگلاتور نمی‌ماند.