رشد ۳۰۰ درصدی استفاده از اینترنت 4G در استان خراسان رضوی

رشد ۳۰۰ درصدی استفاده از اینترنت 4G در استان خراسان رضوی

همایش طرح توسعه کسب‌وکارها و اشتغال پایدار با عنوان «تکاپو» به کوشش ایرانسل و با همکاری شهرداری مشهد امروز دوم بهمن ۱۳۹۶ در تالار شهر، ساختمان شورای شهر مشهد برگزار شد.

این همایش با اهداف ایجاد فرصت همکاری برای دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و استارت‌آپ‌ها، تولید محتوای فاخر و غنای محتوایی، بهره‌وری پتانسیل استانی و بومی‌سازی فضای کسب‌وکار برنامه‌ریزی و برگزار شد.

باقر صمدی، مدیرکل بازاریابی ایرانسل، به‌عنوان اولین سخنران این همایش به بحث پیشرفت مشهد و طرح «شهر هوشمند مشهد» پرداخت.

او با ارایه آماری از پوشش‌های این شرکت در استان خراسان رضوی گفت: ضریب نفوذ کاربران گوشی‌های هوشمند در استان، ۶۰ درصد افزایش و استفاده از اینترنت 4G رشدی ۳۰۰ درصدی در استان داشته است. استان خراسان رضوی ۲ هزار و ۷۵۰ هزار کاربر اینترنت و ۷۴۰ هزار کاربر 4G دارد.

صمدی، پشتیبانی از کسب‌وکارها و شرکت‌ها را به ۲ صورت بیان کرد و افزود: نخست، پشتیبانی و حمایت از کسب‌وکارهای دیجیتال در بازار که شامل اسپانسری محتوا،‌ پرداخت از طریق حساب کاربری، احراز هویت دیجیتال و توسعه پرشتاب شرکت‌های تولید محتوا و دوم، در کنار توسعه بازار بیرون، توسعه زیرساخت‌ها و توانمندسازی در ارایه خدمات دیجیتال توسط ایرانسل که شامل توسعه سیستم، ارایه خودکار و تسریع محتوا از طریق ایرانسل، تلویزیون اینترنتی تعاملی لنز و توسعه زیرساخت‌های M2M و IoT است.

در ادامه محمدرضا خلیلی، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن خوش‌آمدگویی به شروع کار طرح تکاپو از تاریخ ۱۲ فروردین‌۹۶ اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال، طی تفاهم‌نامه‌های امضاشده ۹ طرح اجرایی شده است که باعث ساماندهی ۲۰ هزار شغل شده است. خلیلی به ۳ برابر شدن شبکه انتقال و ۷ برابر شدن پهنای باند استان اشاره کرد و افزود تا پایان بهمن‌ماه همه شهرهای استان به شبکه 3G‌ و 4G متصل شده و در بخش روستایی اینترنت 4G چهار برابر شده است.

خلیلی در همین راستا، از افتتاح مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا با همکاری پارک علم و فناوری خراسان در امسال خبر داد.

حمیدرضا روح‌بخش، مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری از شاخص‌های توسعه الکترونیک صحبت کردند که در رابطه با این موضوع از ابتدای سال تاکنون طی ۱۹ تفاهم‌نامه اجرایی با اتاق اصناف و استانداری ۹ طرح اجرایی شده که به وابسته آن ۵۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام‌شده و ۲۰ هزار شغل ایجادشده‌ است.

در ادامه این همایش محمدرضا قنادان، مدیر ارشد فروش سازمانی ایرانسل به معرفی راهکارهای سازمانی ایرانسل پرداخت و پس‌ از آن علیرضا ضیایی، مدیر توسعه بازار ایرانسل از مباحث ضرورت و اهمیت محتوا، ساختار و بستر موجود، دسته‌بندی محصولات دیجیتال و حضور در استان‌ها و حمایت از فعالان حوزه تولید محتوا پرداختند. این همایش با بازدید از مرکز رشد دانشگاه فردوسی پایان یافت.