توسط مرکز تحقیقات مخابرات؛متقاضیان دریافت تسهیلات دانش‌بنیان ارزیابی شدند

توسط مرکز تحقیقات مخابرات؛متقاضیان دریافت تسهیلات دانش‌بنیان ارزیابی شدند

مرکز تحقیقات مخابرات ایران، درخواست بیش از ۷۰ شرکت متقاضی دریافت تسهیلات دانش‌بنیان را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مورد ارزیابی قرار داد.
محمد خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) از ارزیابی بیش از ۷۰ شرکت متقاضی دریافت تسهیلات دانش‌بنیان با کارگزاری ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در همین زمینه ارزیابی بیش از چندین شرکت در حوزه خدمات نرم‌افزاری نیز انجام شده است.
وی همچنین از تشکیل کارگروه‌های فنی و ارزیابی بیش از ۱۳۰ پرونده شرکت خصوصی متقاضی تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پژوهشگاه خبر داد.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در جهت ارتباط‌گیری مؤثر با مراکز علمی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز، پروژه‌های تحقیقاتی مرکز تحقیقات مخابرات ایران به ۸ شرکت فعال در بخش خصوصی برون‌سپاری می‌شود.
وی از همکاری با ۱۰ دانشگاه کشور در قالب قرارداد همکاری پژوهشی، انعقاد ۴ توافقنامه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه در زمینه‌های توسعه سیستم‌عامل بومی، مرکز عملیات امنیت بومی و اینترنت اشیاء به‌عنوان فعالیت‌های مرکز تحقیقات مخابرات خبر داد.
خوانساری تجهیز، به‌روزرسانی و توسعه ۱۴ آزمایشگاه تأیید نمونه و تخصصی فاوا در دانشگاه‌ها و راه‌اندازی و توسعه ۸ آزمایشگاه آپا در دانشگاه‌های برتر کشور را از دیگر فعالیت‌های پژوهشگاه ارتباطات برشمرد و با اشاره به جذب ۱۰ نفر از نخبگان کشور به‌عنوان دانشجوی دوره دکتری پژوهش محور در این مرکز، ادامه داد: تفاهم‌نامه همکاری با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در راستای توسعه فضای کارآفرینی حوزه فاوا از طریق شناسایی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و استعدادیابی کارآفرینی در بین دانش آموزان (طرح کاشف) منعقد شده است.
وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب و توسعه همکاری‌های پژوهشی، علمی و مشاوره‌ای در جهت ایجاد فضای کارآفرینی عملی با برگزاری رویداد جهانی استارت‌آپ ویکند دانشگاه نیز در سال جاری، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی، آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی شرکت‌های خصوصی حوزه فاوا و تفاهم‌نامه همکاری با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جهت برپا سازی پارک پیشروان فاوا در کشور خبر داد.