خدمات دولت همراه به‌زودی رونمایی می‌شود

خدمات دولت همراه به‌زودی رونمایی می‌شود

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: خدمات «دولت همراه» به‌زودی رونمایی می‌شود.

رسول سرائیان در نشست بررسی ارتباطات روستایی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، گفت: در راستای ارایه خدمات الکترونیک بر بستر موبایل به مردم، به‌زودی اپلیکیشن دولت موبایل راه‌اندازی می‌شود.

او تاکید کرد: این یک برنامه نرم‌افزاری کاربردی مورد نیاز شهروندان است که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند روی این پلتفرم، خدمات خود را به مردم ارایه کنند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید بر این‌که ارایه اپلیکیشن‌های متعدد برای خدمات مورد نیاز مردم گیج‌کننده است، افزود: با اجرای پروژه خدمات دولت همراه، سرویس «کارپوشه ملی ایرانیان» را برای مردم راه‌اندازی می‌کنیم تا هر ایرانی برای تعاملات دولتی خود از یک بستر واحد استفاده کند.

معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: این پلتفرم، امکان دریافت خدمت دولتی برای شهروندان را به‌صورت یکپارچه و منسجم فراهم می‌کند و از دستگاه‌های دولتی می‌خواهیم که اپلیکیشن خدمت خود را از طریق این پلتفرم ارایه کنند.

او با بیان این‌که با فراگیر شدن ابزارهای فناوری، دیگر خدمات فیزیکی پایدار نخواهند بود و مطالبه ایجاد محیط فیزیکی و کارمند فیزیکی از دولت، جوابگو نیست، گفت: برای بهبود ارایه خدمات به شهروندان از مراکز داده دستگاه‌های دولتی می‌خواهیم که به مرکز تبادل ترافیک وزارت ارتباطات (GSB) متصل شوند و علاوه بر اطلاعات و دیتای خود، برای تبادل اطلاعات با سایر دستگاه‌ها نیز اقدام کنند.