برگزاری رویداد ایده‌شوی دانش آموزی

برگزاری رویداد ایده‌شوی دانش آموزی

رویداد ایده‌شوی دانش‌آموزی،جمعه ۲۹ دی‌ماه ۹۶ با حضور ۹۰ دانش آموز و معلم استان سیستان و بلوچستان در محل مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

در ابتدای رویداد، کی‌قباد کیکاوورسی، دبیر کارگروه آموزش و کارآفرینی پارک علم و فناوری به معرفی رویداد شتاب دانش‌آموزی و چگونگی روند اجرای رویداد پرداخت و عنوان کرد: زیربنای کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار از سنین کودکی ایجاد می‌شود و نیاز است نظام آموزشی، دولت و خانواده‌ها، نوجوانان را در راستای این امر ترغیب و تربیت کنند.

او افزود: جامعه و دولت چنین ظرفیتی برای به‌کارگیری افراد و استخدامشان ندارند و باید آنان را به سمت کارآفرینی و خوداشتغالی با آموزش و راهنمایی سوق داد. در این راستا پارک علم و فناوری استان در نظر دارد رویدادهای کارآفرینی و ایده پردازی را از سنین بالاتر به سنین نوجوانی و دانش‌آموزی انتقال دهد.

مدرس کارگاه گفت: رویداد دانش‌آموزی، رویدادی است که این امکان را به افراد می‌دهد که در محیطی دوستانه به بیان ایده‌های نوآورانه و خلاقانه بپردازند و ضمن آشنایی با کسب‌وکار و مهارت‌های ایده پردازی، خود را برای بهبود آن و مبنا قرار دادن جهت راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپای موفق موردنقد قرار دهند.

رویداد شتاب دانش‌آموزی نیمه اول بهمن‌ماه ۹۶ در محل مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.