fa-IR
جلسه مجدد وزیر ارتباطات با فعالان استارت‌آپی تا دو هفته دیگر
معاون وزیر ارتباطات خبر داد

جلسه مجدد وزیر ارتباطات با فعالان استارت‌آپی تا دو هفته دیگر

معاون وزیر ارتباطات گفت: دومین جلسه هم‌اندیشی و هم‌فکری برای حل مشکل کسب‌و‌کارهای نوپا دو هفته آینده با حضور وزیر ارتباطات برگزار می‌شود.

رسول سرائیان در حاشیه نخستین جلسه هم‌اندیشی وزیر ارتباطات با فعالان استارت‌آپی در دولت دوازدهم، در جمع خبرنگاران گفت: در راستای پیگیری مشکلات و چالش‌های عنوان شده در این جلسه، مقرر شد طی دو هفته آینده جلسه مجددی با فعالان استارت‌آپی برگزار شد تا در محیطی تعاملی بتوان چالش‌های این بخش را از سر راه برداشت.

او نبود تضمین سرمایه‌گذاری و استمرار ارایه خدمات، قوانین دست و پاگیر در حوزه مالیات و بیمه و فرآیند تخصیص مجوز را از جمله مشکلات کسب‌وکارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و گفت: در راستای حمایت از این بخش مقرر شد پس از تغییر اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران و تبدیل آن به یک سازمان توسعه‌ای، ما در بحث شرکت‌های دانش‌بنیان ورود کرده و با تعامل با وزارتخانه‌های مرتبط بتوانیم از این شرکت‌ها حمایت کنیم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان کرد: به این معنی که برای حدود ۲ تا ۳ سال این شرکت‌ها را تحت حمایت قرار داده تا پس از آن بتوانند وارد بازار کار شوند.

معاون وزیر ارتباطات در خصوص خروجی جلسات هم‌اندیشی با فعالان استارت‌آپی که در دولت یازدهم نیز برگزار می‌شد و ضمانت رفع این مشکلات، تاکید کرد: اقدام وزیر ارتباطات در حل مشکل فیلترینگ سایت‌های کاریابی ظرف یک هفته اخیر و مصوبه روز چهارشنبه گذشته دولت برای اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی به کسب‌وکارهای نوپا ضمانتی بر اهتمام وزارت ارتباطات برای حل چالش‌های این بخش است.

او گفت: طی تعاملی که با وزارت کار انجام شد و نامه‌ای که به مرجع تعیین مصادیق داشتیم مهلت ۳ ماهه برای حل مشکل سایت‌های کاریابی اخذ شد و این کسب‌وکارهای نوپا که فیلتر شده بودند رفع فیلتر شدند.

سرائیان در مورد مدل اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به کسب‌وکارهای نوپا نیز افزود: این تسهیلات قرار است بسته به نوع تاثیرگذاری کسب‌وکار اختصاص یابد و نرخ تسهیلات متفاوت خواهد بود.

او در خصوص مدل حمایتی برای تخفیف پهنای باند به سایت‌های داخلی نیز گفت: پرتالی در سازمان فناوری اطلاعات تهیه شده است و هر کسب‌وکاری که مدعی تولید محتوای داخلی است می‌تواند با مراجعه به این پرتال و ثبت درخواست در آن، از این تسهیلات استفاده کند. این درخواست توسط رگلاتوری بررسی می‌شود.