اپلیکیشن جدید واتس‌اپ به کمک کسب‌وکارهای کوچک می‌آید

اپلیکیشن جدید واتس‌اپ به کمک کسب‌وکارهای کوچک می‌آید

واتس‌اپ چند ماه پیش خبر از عرضه اپلیکیشن جدیدی برای کسب‌وکارها داد و به‌عنوان بخشی از این سرویس جدید، آن‌ها اکانت‌های بیزینسی را به‌صورت به محدود به نسخه آزمایشی واتس‌اپ آوردند. امروز این کمپانی بالاخره به وعده‌اش عمل کرد و واتس‌اپ بیزینس (WhatsApp Business) را برای کمک به کسب‌وکارهای کوچک‌تر منتشر کرد.

این اپلیکیشن رایگان بوده و فعلا نسخه اندروید آن در کشورهای اندونزی، ایتالیا، مکزیک، انگلستان و ایالات‌متحده آمریکا در دسترس است. البته واتس‌اپ قول داده که در هفته‌های آتی این اپلیکیشن را برای سیستم‌عامل iOS و مارکت‌های بیشتر عرضه کند.

واتس‌اپ مدت‌ها در تلاش بوده تا اپلیکیشنش را به محیطی بهتر برای کسب‌وکارها تبدیل کند.

واتس‌اپ بیزینس مشابه خود اپلیکیشن اصلی است با این تفاوت که ویژگی‌هایی برای ساخت پروفایل‌های بیزینسی می‌دهد. کسب‌وکارها می‌توانند اطلاعات مهمی از جمله ایمیل، آدرس فروشگاه یا وب‌سایت‌ها را به پروفایل خود اضافه کنند تا کاربران راحت‌تر بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

جدا از اینکه در این نسخه از واتس‌اپ، ابزارهای پیام‌رسان هوشمند در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. چیزی که پیش‌تر مشابهش را با فیس‌بوک مسنجر دیده بودیم. به‌عنوان نمونه می‌توانید برای سوال‌های تکراری جواب‌های سریع بگذارید یا وقتی که در دسترس نیستید، به مشتریان بگویید که فعلا سرتان شلوغ است.

دسترسی به آمار پیام‌ها نیز از دیگر ویژگی‌های واتس‌اپ بیزینس به شمار می‌رود. بد نیست بدانید برای ارتباط با کسب‌وکارهایی که از این اپلیکیشن جدید استفاده می‌کنند، احتیاجی نیست که شما هم یک اکانت واتس‌اپ بیزینس بسازید و با همان واتس‌اپ معمولی می‌توانید با آن‌ها حرف بزنید.