جاودانگی صدا را با صداگرافی تجربه کنید

مصاحبه با علیرضا اسکندری مؤسس صداگرافی

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من علیرضا اسکندری هستم. خودم به همراه یکی از دوستانم از مؤسسان صداگرافی هستیم. صداگرافی صداهای افرادی که برای ما مهم هستند را تبدیل به یک تابلوی هنری می‌کند. خاصیت ویژه‌ای که این تابلوها دارد این است که یک QR کد در همه این تابلوها وجود دارد و به این واسطه قابلیت پخش مجدد صداها وجود دارد و این صداها برای همیشه جاودانه خواهد شد.

ایده راه‌اندازی صداگرافی چطور به ذهنتان رسید؟
قبل از صداگرافی داشتیم روی یک ایدهٔ خارجی به اسم DNA11 کار می‌کردیم و در همین شرایط تصمیم گرفتیم همین کار را برای صدا انجام دهیم. و درنهایت به صداگرافی رسیدیم که در قالب یک تابلوی هنری صداها را نمایش می‌دهد.

صداگرافی چند وقت است که فعالیت خود را شروع کرده و با چه تیمی آغاز به کار کرده است؟
تقریباً از ۹ ماه قبل و با ۴ نفر فعالیت خود را شروع کردیم و توانستیم استارت‌آپ صداگرافی را به اینجا برسانیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی صداگرافی به چه شکل بوده است؟
یکی از آشنایان کمک مالی کوچکی در این راه داشته‌اند اما بیشتر سرمایه مالی از پس‌انداز شخصی خودمان بوده است.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ صداگرافی در فضای کارآفرینی کشور.


صداگرافی: http://www.sedagraphy.com

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با صداگرافی با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.
 
 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.