سیاست‌های تشویقی برای دیتاسنترها
معاون زیرساخت مطرح کرد

سیاست‌های تشویقی برای دیتاسنترها

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از تبیین سیاست‌های تشویقی برای ایجاد بستر میزبانی داده‌ها (دیتاسنترهای داخلی) در راستای اهداف شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

نرگس طاهری با تاکید بر نقش چشمگیر شرکت ارتباطات زیرساخت در مدیریت کلان داده‌ها، دولت الکترونیک و دولت هوشمند اظهار کرد: استفاده از فرآیند «داده‌کاوی و بهره‌گیری از مفهوم بیگ دیتا (Big Data)» برای توسعه و بهینه‌سازی خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت ضروری است.

معاون راهبردی و توسعه کسب‌وکار شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به به‌کارگیری مفهوم داده‌کاوی و نقش شرکت ارتباطات زیرساخت به‌عنوان بسترسازی برای تبادل اطلاعات در کشور بیان کرد: این امر با هدف‌گذاری‌های کیفی مناسب در ارایه سرویس‌های شبکه در هر سه لایه دیتا، انتقال و فیبر نوری، محقق خواهد شد.

او گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت به‌عنوان متولی بستری امن با کیفیت مطلوب و پایدار شبکه ارتباطی اصلی کشور و توانمند ساز لایه هسته شبکه ملی اطلاعات، سیاست‌های تشویقی برای ایجاد بستر میزبانی داده‌ها تبیین کرده است.

طاهری افزود: از جمله این تشویق‌ها می‌توان به ایجاد مراکز تبادل ترافیک داده ملی (IXP) در نقاطی از کشور، بسترسازی برای ایجاد دیتاسنترها توسط بخش خصوصی، ایجاد ترانزیت IP داخلی و تبیین سیاست‌های تعرفه‌ای تشویقی برای توسعه اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور اشاره کرد.

معاون راهبردی و توسعه کسب‌وکار شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تبیین اقدامات و سیاست‌های داخلی برای به‌کارگیری فرآیند «داده‌کاوی و Big Data» به‌عنوان روش‌های نوین حل مساله گفت: ایجاد انبار داده‌های یکپارچه برای فرآیندهای پشتیبان عملیات و کسب‌وکار به‌عنوان زمینه‌ساز هوش تجاری و توسعه داشبوردهای مدیریتی لازم در آینده در برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت قرار دارد.

به گفته او، تحلیل رفتار مشتریان و امکان ارایه سرویس‌های نوین متناسب با تقاضا، بهبود وضعیت شبکه با قابلیت تحلیل رویدادها در لحظه، نگهداری شبکه مبتنی بر پیش‌بینی، تحلیل ترافیک و کشف الگوهای آن برای بهینه‌سازی طراحی شبکه، منطقی کردن تعرفه خدمات، کشف قاچاق مکالمات و کاهش تقلب از جمله کاربردهای به‌کارگیری فناوری بیگ دیتا در شبکه زیرساخت ارتباطی است.