چهاردهمین همپارکی در پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

چهاردهمین همپارکی در پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

چهاردهمین همپارکی با محوریت استارت‌آپ‌های ناب کارآفرینی، روز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه ۹۶ در محل مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان، با حضور مهدی علیپور برگزار شد.

در این همپارکی علیپور در ارتباط تصویری مستقیم به‌صورت جامع و کامل، اهمیت نقش ایده را برای راه‌اندازی و ایجاد یک استارت‌آپ ناب تشریح کرد و آن را یکی از علت‌های سرعت روند رقابت دانست. همچنین او به اهمیت حل مسئله و علوم انسانی برای ایجاد تفاوت و رقابت بین استارت‌آپ‌ها به صورت کامل پرداخت و مباحثی را در خصوص تجربه فضای بومی و بررسی نظام آموزشی داخلی خارجی و همچنین تجربه مصاحبه و مهارت‌های شغلی ارائه نمود.

علیپور در ادامه توضیحاتی را در خصوص منطقه «سیلیکون‌ولی» بیان نمود و افزود «سیلیکون‌ولی معروف به دره سیلیکونی در کالیفرنیای شمالی ایالات متحده آمریکا در سانفرانسیسکو واقع شده است. دراین منطقه غول‌های تکنولوژی دنیا از جمله اپل، سیسکو، گوگل، اچ پی، اینتل و اوراکل قرار دارند. در واقع سیلیکون ولی مرکز نخبگان پیشتاز نوآوری و توسعه تکنولوژی پیشرفته محسوب می‌شود که علت شهرت این منطقه نیز به‌خاطر حضور شرکت‌های مطرح انفورماتیک دنیا است.»