نقش استارت‌آپ‌ها در توسعه شهری
در دومین همایش «الگوی ایرانی توسعه» بررسی می‌شود

نقش استارت‌آپ‌ها در توسعه شهری

دومین همایش الگوی ایرانی توسعه با رویکرد «توسعه شهری» روز پنجشنبه ۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ به میزبانی کمیسیون اقتصادی سازمان عدالت و آزادی در اصفهان برگزار می‌شود.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی به‌عنوان یکی از  احزاب اصلاح‌طلب در ایران و مستقر در شهر اصفهان، نخستین همایش الگوی ایرانی توسعه را در آذرماه ۱۳۹۴ باهدف دستیابی به توسعه پایدار مطابق با شاخص‌های رایج جهانی و رفع موانع جهت دستیابی به پیشرفت به‌عنوان فرآیند مداوم و مستمر برگزار کرد و به دلیل استقبال مخاطبان، در سال جاری نیز دومین دوره این همایش به همت کمیسیون اقتصادی این سازمان برگزار خواهد شد.

این همایش به دنبال آن است تا با طرح موضوع توسعه به‌عنوان دغدغه اصلی کشور و پیگیری مطالبات نخبگان جامعه از دولتمردان جهت تحقق زیرساخت‌های توسعه کشور، ضرورت شکل‌گیری الگوی بومی توسعه را با رویکرد توسعه شهری برای همگان آشکار سازد و در حد بضاعت خود تلاش نماید حساسیت نخبگان و جامعه را به این موضوع معطوف نماید.

یکی از نقاط قوت این همایش، برگزاری کارگاهی با موضوع نقش استارت‌آپ‌ها در توسعه شهری است که کوروش خسروی عضو شورای شهر اصفهان و دبیر جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی در این کارگاه به اهمیت و جایگاه استارت‌آپ‌ها در بهبود فضای شهری به لحاظ مختلف ازجمله جذب گردشگر و رفاه اجتماعی خواهد پرداخت. آنچه اهمیت دارد این است که در حال حاضر اعضای شورای شهر اصفهان بهبود اکوسیستم کارآفرینی شهر را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار داده و در تلاش هستند به طرق مختلف ازجمله برگزاری چنین همایش‌هایی، توجه مدیران و مسئولان شهری را نیز به این امر معطوف نمایند.

علاقه‌مندان برای حضور در کارگاه نقش استارت‌آپ‌ها در توسعه شهری باید جهت ثبت‌نام به سایت ایونت سنتر مراجعه کنند.