دستور رییس‌جمهوری برای سرمایه‌‌گذاری بر شبکه‌های اجتماعی بومی

دستور رییس‌جمهوری برای سرمایه‌‌گذاری بر شبکه‌های اجتماعی بومی

محمود واعظی رییس‌دفتر رییس‌جمهوری در حاشیه جلسه امروز ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۶ هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدای جلسه رییس‌جمهوری مطالبی از اعضای جلسه خواستند از جمله این‌که باید تلاش کنیم برنامه‌هایی که اعضای دولت ارایه می‌دهند را هرچه زودتر عملیاتی کنیم.

وی افزود: در آستانه ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم در این جلسه بحث شد که باید همه قوا و همه نهادها از عملکرد و برنامه‌هایشان برای مردم بگویند.

واعظی ادامه داد: رییس‌جمهوری تاکید کرد که روحیه امید و نشاط در بین مردم افزایش داشته باشد. در این  روزها حوادث زلزله و کشتی سانچی را داشتیم. در کنار این مسائل باید برنامه‌هایی را برای امید‌آفرینی در مردم داشته باشیم. صداو‌سیما هم در این زمینه فعالیت کند.

وی گفت: اعضای دولت خواستند که رییس جمهوری هفته آینده این مسائل را با مردم در میان بگذارد که احتمالا اواسط هفته آینده آقای روحانی از رسانه ملی سخنرانی داشته باشد.

واعظی گفت: بحث بازسازی خانه‌های روستایی، این‌که در زمان کوتاه در کسب‌و‌کارهای خرد اشتغال ایجاد کنیم و دستور به وزیر ورزش برای امکانات ورزش همگانی از جمله مواردی بود که در این جلسه درباره آن بحث شد.

وی درباره راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی بومی گفت: امروز در دنیا فضای مجازی در خدمت اشتغال و اقتصاد است، اقتصاد دیجیتال امروز در وضع رفاه مردم نقش بسیاری دارد از این‌رو، دبیر شورای عالی فضای مجازی در جلسه دولت گزارش‌هایی دادند.

رییس‌دفتر رییس‌جمهوری اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم جلسه پیام‌رسان‌های داخلی بود که رییس‌جمهوری دستور داد که وزارت ارتباطات سرمایه‌گذاری کند تا مردم از شبکه‌های اجتماعی بومی استفاده کنند.

وی درباره مذاکره موشکی افزود: بارها اعلام کردیم آن‌چه مربوط به توان دفاعی موشکی است، قابل مذاکره نیست. با کشورهای دوست و اروپایی درباره سلاح کشتار جمعی صحبت کردیم. ما هم درباره مسائل حقوق بشری آن‌ها حرف داریم.