معرفی استارت‌آپ؛ نیک‌استارتر: جمع‌آوری سرمایه برای ایده‌ها

معرفی استارت‌آپ؛ نیک‌استارتر: جمع‌آوری سرمایه برای ایده‌ها

در دنیای امروز راه‌های زیادی برای دسترسی به دانش و تکنولوژی وجود دارد. بهره‌مندی مناسب از دانش و تکنولوژی بستر مناسبی برای پرورش خلاقیت افراد فراهم کرده است. ایده نو و فکر بکر می‌تواند خالق محصول یا خدمتی منحصربه‌فرد باشد که بهبود کیفیت زندگی و آسایش و رفاه بیشتر برای همگان را به دنبال داشته باشد. البته ایده‌ها برای به ثمر نشستن به حمایت مالی نیاز دارند.

بسیاری از افراد خلاق امکان حمایت مالی از پروژه‌های خود را ندارند. گزینه دریافت وام از بانک یا موسسات اعتباری و مالی مراحلی بسیار پیچیده و زمان‌بر دارند. ناگفته نماند که اقبال استفاده از وام بانکی نصیب هرکسی نمی‌شود.

استارت‌آپ «نیک‌استارتر» بازوی یاری‌رسان و شکوفایی ایده‌های ناب در کشور است. رسالت این استارت‌آپ جمع‌آوری سرمایه برای ایده‌هایی است که جهت گسترش فعالیت خود، نیازمند جذب سرمایه هستند.

نحوه کارکرد

شیوه عملکرد تیم نیک‌استارتر بر اساس مفهوم سرمایه بخشی است. کراد فاندینگ یا سرمایه بخشی شیوه جذب سرمایه برای مجموعه‌های نوپا با ایده‌های خلاقانه است که صاحبان ایده در حوزه‌های گوناگون با معرفی محصول یا سرویس موردنظر برای آن سرمایه جمع می‌کنند. نحوه جمع‌آوری سرمایه به دو صورت است؛ کمک بلاعوض و بی توقع مخاطب یا مشتری از صاحب ایده و مورد دیگر که در سرمایه بخشی رواج بیشتری دارد، پیش‌فروش محصول یا سرویس خلاقانه است که مزیت این مورد حمایت از تولید داخلی و تحویل محصول به مشتری به قیمت ارزان‌تر از بازار است.

تیم کارشناسان فنی و خبره نیک‌استارتر پس از بررسی جزییات دقیق ایده، برترین و بی‌نقص‌ترین آن را انتخاب می‌کنند سپس تیم تولید محتوا و بازاریابی وارد عمل شده تا محصول یا سرویس مورد نظر را به بهترین شکل به مخاطبان بشناساند. پرسش این است که چطور اعتماد کنیم؟ حاشیه امنیت قدرتمند نیک‌استارتر ارایه ضمانت‌نامه بانکی برای مشتریان است.

فاصله زمانی ارایه یک پروژه در نیک استار نود روز و سقف سرمایه درخواستی مورد نیاز برای ورود اولیه به بازار، مبلغ یک‌صد میلیون تومان است. صاحب پروژه پس از تحویل محصول به مشتری، موظف است حداقل یک سال محصول خود را گارانتی کنند یا مشتری با خیال آسوده طبق مبلغ و تعداد مورد نظر خود محصولی را حمایت بلاعوض یا پیش‌خرید کنید.

روند شکل‌گیری نیک‌استارتر

نیک‌استارتر در آذر سال ۹۵ با تیمی متشکل از فرهیختگان و افراد متخصص و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف کار خود را شروع کرده و از سایت خود در خرداد ۹۶ رونمایی کرد. این تیم همواره می‌کوشد که با ارایه و انتخاب بهترین‌ها حامی کارآفرینی، خلاقیت، سازندگی و تولید با بالاترین کیفیت در کشور باشد.

نیک‌استارتر تا آذرماه سال ۹۶ توانسته است در این مدت، ۵ تیم موفق و مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان جذب سرمایه کند و برای بیش از ۱۱۲ نفر شغل ایجاد کند.

برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت «نیک‌استارتر» مراجعه کنید.