ضرورت فعال‌سازی استارت‌آپ گردشگری در ساوجبلاغ

ضرورت فعال‌سازی استارت‌آپ گردشگری در ساوجبلاغ

فرماندار ساوجبلاغ از اداره کل فناوری اطلاعات استان البرز خواست تا نسبت به فعال کردن استارت‌آپ گردشگری در ساوجبلاغ اقدام کنند.

ابوالقاسم پالیزگیر شامگاه یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۶ در نشست کارگروه اشتغال ساوجبلاغ با بیان این‌که این شهرستان دارای ظرفیت‌های بالای گردشگری در استان البرز است، گفت: راه‌اندازی استارت‌آپ در معرفی این ظرفیت‌ها و افزایش درآمدهای گردشگری ساوجبلاغ تاثیرگذار است.

او در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ساوجبلاغ در بحث ایجاد اشتغال در استان البرز پیشتاز است.  بر اساس آمار سامانه رصد میزان ایجاد اشتغال از ابتدای سال جاری تاکنون به مرز پنج‌هزارو ۱۲۳ نفر رسیده است و تا پایان سال این تعداد افزایش خواهد یافت.

فرماندار ساوجبلاغ از مکان‌یابی دو ناحیه صنعتی روستایی در شهرستان خبر داد و گفت: به‌منظور ایجاد شغل جدید و مرتبط دو ناحیه صنعتی در روستاهای شهرستان دایر خواهد شد.

پالیزگیر تصریح کرد: اکنون اشخاص حقیقی و حقوقی در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر می‌توانند تسهیلات اشتغال پایدار روستایی دریافت کنند. این افراد می‌توانند با ورود به سامانه «کارا» ثبت‌نام و با ارایه طرح از این تسهیلات استفاده نمایند.

فرماندار ساوجبلاغ اظهار کرد: رسته فعالیت‌های اولویت‌دار در سامانه مذکور مشخص شده است. از شهرداران می‌خواهم نسبت به راه‌اندازی مراکز عرضه محصولات کشاورزی و مشاغل خانگی طبق قانون و شرح وظیفه خود اقدام کنند.

معاون برنامه‌ریزی واداری مالی فرماندار ساوجبلاغ نیز از مدیریت شهرک‌های صنعتی استان البرز خواست تا در واگذاری فعالیت شهرک‌های صنعتی به بخش خصوصی اهتمام و همکاری بیشتری داشته باشند.

محسن دهقان آزاد افزود: نباید دوباره تجربیات قبلی که منجر به صدور حکم به نفع بخش خصوصی شد را دوباره تکرار کنیم بلکه باید در این راه با سعه‌صدر راه را برای حضور هرچه بهتر سرمایه‌گذاران در ایجاد اشتغال در شهرک‌های صنعتی آماده کنیم.

در ادامه این برنامه زمانی معاون فناوری اطلاعات استان البرز هم گفت: ساوجبلاغ نخستین شهرستان در پیگیری دولت الکترونیک بوده و در این بخش هم‌بسترهای مناسبی را فراهم کرده‌اند.

او افزود: نیاز است ایجاد کسب‌وکارهای نوپا در این شهرستان به‌صورت ویژه‌ای پیگیری و استارت‌آپ‌هایی ایجاد شوند که نخبگان همین شهرستان می‌توانند این فعالیت‌ها را به نام خود ثبت کرده و ایجاد اشتغال کنند.

زمانی در ادامه گفت: برای هر نوع توسعه و سرمایه‌گذاری هیچ مشکلی وجود ندارد و راه‌اندازی پروژه‌های پایلوت در شهرستان به‌مراتب راحت‌تر از استان بوده و آماده ایجاد استارت‌آپ‌های تخصصی در ساوجبلاغ هستیم.