fa-IR
تلاش برای بهبود زیست‌بوم کارآفرینی با حضور فعالان اصلی اکوسیستم
برگزاری سلسله جلسات میت‌آپ در اصفهان

تلاش برای بهبود زیست‌بوم کارآفرینی با حضور فعالان اصلی اکوسیستم

انجمن حامیان فرهنگ قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی استان اصفهان در راستای سلسله جلسات شورای کارآفرینان خود از تیرماه امسال، دور جدیدی از این جلسات را با رویکردی جدید و بانام meet up شروع کرده است. انجمن حامیان، یک سازمان مردم‌نهاد غیردولتی، غیرسیاسی و داوطلبانه است که به دنبال «اشاعه‌ نهادیِ فرهنگ کارگروهی، توانمند ساز، کارآفرینانه و منصفانه با تأمین ‌مالی بر محور قرض‌الحسنه» است.

هدف اصلی نشست میت‌آپ، مدیریت کارآفرینان بر زیست‌بوم کارآفرینی است که باگذشت زمان و جذب کارآفرینانی که دغدغه توسعه فضای کارآفرینی دارند، می‌تواند به‌عنوان یک تشکل و شبکه پایین به بالا مؤثرترین نقش در شکل‌دهی، مدیریت و توسعه اکوسیستم را عهده‌دار شود.

سلسله جلسات میت‌آپ به‌طورمعمول در هفته آخر هرماه برگزار می‌شود و متشکل از فعالان اکوسیستم استارت‌آپی اصفهان است که باهدف توسعه این اکوسیستم در دو بخش ارتقا دانش از طریق ارائه خدمات آموزشى و جمع‌آوری اطلاعات کل اکوسیستم کارآفرینى، به برنامه‌ریزی برای بهبود و گسترش فضای کارآفرینی اصفهان می‌پردازند. برگزاری همایش میت‌آپ باهدف تحقق هرچه بهتر این اهداف نیز جزو برنامه‌های آتی این شورا است.

جلسه میت‌آپ دی‌ماه نیز با حضور «کوروش خسروی، دبیر جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی»، «کوفیگر، مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه اصفهان»، «پیمان کاظمی، مدیر شتاب‌دهنده اکسل اصفهان»، «نوید ادریس، دبیر شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان» و چند تن از فعالان حوزه استارت‌آپی اصفهان برگزار شد که در این جلسه ضمن گزارش دکتر خسروی در خصوص رویداد همتاکار و روند اجرایی آن، در مورد برگزاری دور آزمایشی رویداد میت‌آپ برای نخستین بار در اصفهان تصمیم‌گیری شد. یکی از مهم‌ترین نتایج این جلسه نیز برنامه‌ریزی‌های اجرایی برای تشکیل جلسات مشورتی جدیدی در انجمن حامیان و با حضور فعالان کارآفرینی اصفهان بود.

رویکرد اصلی این جلسات بررسی شرایط اصفهان جهت تشکیل کانون سرمایه‌گذاری خطرپذیر خواهد بود که هدف این کانون نیز ترویج فرهنگ سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نوپا و حمایت از استارت‌آپ‌ها تعریف‌شده است. با توجه به اینکه اصفهان در حال حاضر فاقد صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و یا شرکت‌های VC به‌صورت فعال است، تشکیل چنین کانونی قطعاً در تکمیل زیست‌بوم کارآفرینی استان نقش بسزایی خواهد داشت.