fa-IR
برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه نمایشگاه الکامپ قم

برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه نمایشگاه الکامپ قم

استان قم این‌ روزها در هیاهوی برگزاری نمایشگاه الکامپ قرار دارد. مرکز رشد دانشگاه قم نیز با برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و استارت‌آپ‌ در حاشیه نمایشگاه الکامپ با هدف ارتقای علمی و عملی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد فناوری و پارک‌ علم و فناوری در محل دایمی نمایشگاه‌های استان قم حضور خواهد داشت.

در نخستین روز برگزاری نمایشگاه الکامپ کارگاه آموزشی با نام چگونه بازی بسازیم سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه ساعت ۱۸ تا ۲۱ با سرفصل‌های تحقیقات بازار، طراحی مفهومی بازی، توسعه بازی‌های موبایل، برنامه‌ریزی اجرا، طراحی فنی بازی، موتورهای بازی‌سازی، درباره UNITY، بازاریابی بازی‌های موبایل برگزار خواهد شد.

کارگاه آموزشی ثبت اختراع نرم‌افزار چهار‌شنبه ۲۷ دی‌ماه ساعت ۱۹ تا ۲۱ با سرفصل‌های مزایای ثبت اختراع نرم‌افزار، روش‌های حفظ مالکیت معنوی نرم‌افزار، آشنایی با فرآیند اداری ثبت، شرایط ثبت نرم‌افزار به عنوان اختراع برگزار می‌شود.

کارگاه آموزشی اینترنت اشیا و فرصت‌های کارآفرینی ۲۸ دی‌ماه ساعت ۱۹ تا ۲۱ برگزار می‌شود که در این دوره محمد بیات به‌ عنوان مدرس کارگاه به تعریف مفهوم اینترنت اشیا و کاربردهای اینترنت اشیا، پروتکل‌های اینترنت اشیا، چالش‌ها و فرصت‌ها، آشنایی با میکروکنترلرها، معرفی پروژه‌های اینترنت اشیا خواهد پرداخت.

موضوع هر سه کارگاه از موضوعاتی است که برای استارت‌آپ‌ها و علاقه‌مندان به ایجاد کسب‌و‌کار در زمینه فناوری اطلاعات مفید است.

حوزه فناوری اطلاعات یکی از حوزه‌های پیشرو در کشور و جهان است. این امر به ارایه نوآوری‌های روزافزون در شرکت‌های نرم‌افزاری منجر شده است. حفظ مالکیت و نوآوری‌های صورت‌گرفته در این صنعت می‌تواند منبع درآمد و رشد مداوم شرکت‌ها شود. همچنین فناوری اینترنت اشیا نقش بسیار مهمی در دنیای کارآفرینان بازی می‌کند. کسب‌وکارهای متعددی بر محور این فناوری راه‌اندازی شده‌اند.

استفاده از این فناوری برای کارآفرینان و محققین خلاق ایرانی یک فرصت گران‌بها به شمار می‌رود که می‌تواند به بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال‌زایی در کشور کمک شایانی کند. بازی رایانه‌ای نیز در جهان به تجارت بزرگی تبدیل شده است. باتوجه به اعلام موسسه سرگرمی‌های نرم‌افزاری، ساخت یک بازی پرفروش حدود سه تا پنج میلیون دلار هزینه دارد.

این دوره‌های یک روزه رایگان است و علاقه‌مندان برای شرکت می‌توانند به سایت ایوند مراجعه کنند.