fa-IR
افتتاح هفدهمین فن‌بازار منطقه‌ای کشور در استان سیستان و بلوچستان

افتتاح هفدهمین فن‌بازار منطقه‌ای کشور در استان سیستان و بلوچستان

هفدهمین دفتر فن‌بازار کشور در استان سیستان و بلوچستان به‌طور مشترک توسط فن‌بازار ملی ایران و پارک علم و فناوری این استان، چهارشنبه ۴ بهمن‌ماه در پارک علم و فناوری زاهدان افتتاح می‌شود.

این دفتر فن‌بازار، در راستای اقدامات راهبرد کلان نقشه جامع علمی کشور و تسهیل ارایه خدمات به جامعه فناور در نقاط مختلف کشور کار خود را آغاز می‌کند.

فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان، خدماتی همچون کمک به بازاریابی محصولات فناورانه، انتقال فناوری، ارتقای سطح فناوری صنایع مستقر در استان، جذب سرمایه برای طرح‌های فناورانه و کمک به تجاری‌سازی آن‌ها و برقراری روابط تجاری و فناوری بین کسب‌وکارها را بر عهده خواهد داشت.

فن‌بازارهای منطقه‌ای تحت نظارت فن‌بازار ملی ایران و در همکاری نزدیک با نهادهای مرتبط با فناوری در استان‌ها یا مناطق کشور ایجاد می‌شوند و در حال حاضر در برخی استان‌ها مانند تهران، فارس، کرمان، خراسان رضوی، اصفهان و یزد مشغول به فعالیت هستند.

وظیفه این فن‌بازارها مدیریت و جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با دستاوردها و نیازهای فناوری منطقه، جهت تسهیل در مبادلات فن‌آوری و ارایه انواع خدمات تخصصی مرتبط با آن است که با توسعه شبکه جامعی از متخصصان و نهادهای علمی و تحقیقاتی صنعتی و دانشگاهی می‌تواند نیازمندی‌های صنایع و بنگاه‌های اقتصادی را تأمین کند یا بهترین منابع پاسخ به تقاضاهای آن‌ها را در دسترس قرار دهد.

هم‌زمان با مراسم افتتاح فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در مجتمع فناوری پارک علم و فناوری این استان، نخستین جلسه شورای هماهنگی فن‌بازار منطقه‌ای استان به ریاست استاندار و با حضور اعضای شورا، متشکل از جمعی از مسئولان دستگاه‌های مرتبط استان، برگزار می‌شود.

 برگزاری جلسه معارفه عمومی، ارایه برنامه‌ها و خدمات فن‌بازار منطقه‌ای، تحویل زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فن‌بازار و برگزاری نخستین جلسه شورای هماهنگی فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان از برنامه‌های مراسم افتتاحیه این فن‌بازار منطقه‌ای است.