برگزاری نخستین جلسه مشاوران مرکز کسب‌وکارهای استان مازندران

برگزاری نخستین جلسه مشاوران مرکز کسب‌وکارهای استان مازندران

نخستین نشست مشاوران مرکز کسب‌وکارهای استان مازندران با حضور معتمدزادگان، رییس پارک علم و فناوری مازندران، طهماسبی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران، محمدرضا خلیل آذر و حمید معتمدی، فعالان کارآفرینی، میثم محمدی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد آیت‌الله آملی، محمدزاده، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد ساری، ابوالقاسم شاکری، مدیرعامل شرکت نرم افزاری جادوی فکر، ابوالفضل الیاسی، فعال کارآفرینی، ابراهیم‌پور، دبیرکمیته راهبری مرکز توانمندسازی فاوا واحد مازندران دوشنبه ۱۸ دی‌ماه در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری مازندران تشکیل شد.

در آغاز نشست دبیر کمیته راهبری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا استان مازندران گزارشی از ماموریت‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در این مرکز ارایه کرد.

در ادامه، معتمدزادگان، رییس پارک علم و فناوری مازندران تشکیل گروه مشاوران این مرکز را ضروری دانست و افزود: گروه مشاوران که سبب تقویت راهبرد و انجام ماموریت‌های هدفمند به‌طور مستقیم است باید مورد توجه قرارگیرد.

معتمدزادگان گفت: به منظور تقویت در شبکه منتورینگ از منتورهای موفق استان برای ارایه مشاوره به کسب‌وکارهای نوپا در مرکز توانمندسازی فاوا مازندران به‌کار گرفته می‌شوند.

رییس پارک علم و فناوری مازندران افزود: تامین سرمایه استارت‌آپ‌ها باید یکی از برنامه‌های مرکز باشد تا با ایجاد شبکه‌ای، سرمایه‌گذاران این امر را محقق کنیم.

در ادامه طهماسبی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران گفت: مشاور باید علاوه‌بر دید علمی به موضوع، دید و بینش فعالیت‌های اجرایی داشته باشد و بتواند در کسب‌وکارهای نوپا در استان به درستی ایفای نقش کند. گروه مشاوران مرکز فاوا در مازندران باید برنامه‌محور باشند و جلسه‌ها به‌صورت متوالی ماهانه دو بار تشکیل شود تا نقاط قوت و ضعف به درستی رصد شوند.

در ادامه هر یک از اعضا نقطه نظرات مرتبط با موضوع برای فعال‌سازی شبکه منتورینگ و سرمایه‌گذاری ارایه دادند.

 در این نشست قرار شد هر یک از اعضای جلسه منتورهای واجد شرایط را به دبیرخانه مرکز معرفی کنند، همچنین برای توانمندسازی در کسب‌وکارهای نوپا شبکه منتورینگ و سرمایه‌گذاری تعریف شود.