fa-IR
آغاز ثبت‌نام و شرکت در رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی

آغاز ثبت‌نام و شرکت در رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی

مرحله اول فراخوان مربوط به ثبت‌نام و شرکت در رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی شروع شد.

علیرضا یاری، مجری طرح جویشگر بومی گفت: طرح جویشگر بومی‌ به‌منظور توانمندسازی و تسهیل نوآوری در خدمات و کسب‌وکار شر‌کت‌های‌ فعال در حوزه محتوا و خدمات بومی‌ در کشور، اقدام به برگزاری‌ رو‌یداد چالش‌های‌ نوآوری‌ در حوزه محتوا و جویشگرهای بومی کرده است.

در این راستا اولین مرحله از فراخوان چالش‌های نوآوری در طرح جویشگر بومی در سامانه‌ «نوآوید» انتشار یافته است.

این سامانه به‌عنوان اولین سکوی‌ تعاملی بومی در نوع خودش است که برای‌ حل چالش‌های‌ نوآوری‌ در کسب‌وکارها با همکاری دانشگاه تهران راه‌اندازی شده و هم‌اکنون در اولین گام، ۶ مورد از چالش‌های نوآوری شرکت‌های حوزه‌ محتوا و جویشگرهای بومی روی‌ این سامانه قرار گرفته است و کلیه متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و غیردانشگاهی از سراسر کشور می‌توانند برای حل این چالش‌ها با هم به رقابت پرداخته و از پاداش‌های مالی در نظر گرفته شده برای حل چالش‌ها بهره‌مند شوند.

مجری طرح در ادامه افزود: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری از یک طرف حمایت غیرمستقیم از شرکت‌های فعال در این حوزه جهت افزایش نوآوری در خدمات جویشگرها مبتنی بر نیازها و ذائقه جامعه کاربران ایرانی است و از طرف دیگر افزایش نقش و مشارکت مردمی و نیز بهره‌گیری از دانش و توانمندی‌های متخصصان در دانشگاه‌های سراسر کشور برای حل چالش‌های جویشگرها است.

وی‌ افزود: برگزاری این مسابقات مبتنی بر دو رویکرد نوآوری باز و جمع سپاری است. برای این منظور تلاش شده است مسایل کلی و مبهم شرکت‌های فعال در طرح جویشگر بومی به پنج دسته خرده چالش تفکیک شود. این خرده چالش‌ها عبارتند از چالش‌های‌ پژوهشی‌، ایده‌پردازی‌، توسعه محصول، دولتی‌ و استارت‌آپی‌.

در انتها یاری با توضیح این‌که هر شرکتی که در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور در حال فعالیت باشد می‌تواند با ارسال درخواست خود روی سامانه نوآوید و معرفی چالش‌های نوآوری در محصولات و کسب‌وکارش از حمایت‌های لازم برخوردار شود، افزود: برگزاری این مسابقات را رویکرد نوینی برای افزایش مشارکت مردمی در توسعه نوآوری و تجاری‌سازی در کسب‌وکارها به‌ویژه جویشگرهای بومی است. با دعوت از کلیه استادان و دانشجویان سراسر کشور می‌خواهیم باعث افزایش نقش‌آفرینی هر چه بیشتر مردم در توسعه و گسترش خدمات بومی در کشور باشیم.