گوگل استارت‌آپ انگلیسی را خرید

گوگل استارت‌آپ انگلیسی را خرید

شرکت آلفابت، شرکت مادر گوگل، بی‌سروصدا یک استارت‌آپ انگلیسی به نام Redux را خریداری کرده که در زمینه فناوری‌های صوتی و لمسی فعال است.

شرکت رداکس (Redux) در سال ۲۰۱۳ در کمبریج تاسیس شده و روی فناوری خاصی کار می‌کند که با استفاده از لرزش، صفحه موبایل‌های هوشمند و تبلت را به اسپیکر تبدیل می‌کند یا بازخورد لمسی ایجاد می‌کند. این خرید به روش تبادل سهام انجام می‌شود و در اسناد رگولاتوری بریتانیا ثبت شده است، البته هنوز گوگل در این باره توضیحی ارایه نداده است.

گوگل امسال را با رویکردی تهاجمی در حوزه محصولات دارای صفحه لمسی آغاز کرده و محصولاتی مانند pixel 2 و pixel 2 XL را در بازار دارد که برخی گزارش‌ها حتی نشان از فروش بیشتر این محصولات نسبت به آیفون ایکس (از نظر فعال‌سازی) در بازار کریسمس دارد. حالا فناوری رداکس می‌تواند دست بالاتر را در رقابت با اپل و سایز سازندگان موبایل هوشمند نصیب گوگل کند و ضمناً در درازمدت نیز ظرفیت‌های بیشتری را برای این شرکت و محصولاتش فراهم آورد. یکی از استفاده‌های فناوری رداکس برای گوگل، می‌تواند انتقال داده از طریق صوت باشد که اخیرا به یکی از رویکردهای مهم فناوری تبدیل شده است. مدیرعامل رداکس ندکو ایوانوف نام دارد.