fa-IR

با آپاران دغدغه ارسال سفارش‌ها را کم کنید

۴۱/۴۴MB مصاحبه با عسل راد مؤسس استارت‌آپ آپاران
گفتگو با
مصاحبه

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من عسل راد مؤسس استارت‌آپ آپاران هستم. آپاران یک سیستم حمل‌ونقل هوشمند برای سرویس‌دهی به فروشگاه‌های اینترنتی است. در حقیقت از لحظه ثبت سفارش محصول در فروشگاه اینترنتی تا زمان تحویل سفارش به مشتری و دریافت بازخورد از او تحت سرویس آپاران قرار می‌گیرد. در حقیقت در این استارت‌آپ تلاش کردیم تا دغدغه ارسال سفارش را از فروشگاه‌های اینترنتی بگیریم تا با اطمینان این بخش را به آپاران برون‌سپاری کنند.

ایده راه‌اندازی آپاران چطور به ذهنتان رسید؟
ما درگذشته دو استارت‌آپ داشتیم که به دلیل مشکلات حمل‌ونقل نتوانستیم آن‌ها را ادامه دهیم. علاوه بر این، مشکل حمل‌ونقل را در بسیاری از شرکت‌های دیگر مشاهده کردیم که چطور با مسائل مختلفی مثل پیک و پست در چالش هستند. درنهایت به این نتیجه رسیدیم که پلتفرمی را به‌طور خاص برای مسائل مربوط به حمل‌ونقل فروشگاه‌های اینترنتی طراحی کنیم.

آپاران چند وقت است که فعالیت خود را شروع کرده و با چه تیمی آغاز به کار کرده است؟
نزدیک به سه ماه ایده این استارت‌آپ را بررسی کردیم اما از اردیبهشت سال ۹۴ وارد فاز اجرایی آپاران شدیم. در حال حاضر هم با یک تیم ۱۰ نفره مشغول به فعالیت و توسعه آپاران هستیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی آپاران به چه شکل بوده است؟
در حال حاضر از پس‌انداز شخصی خودمان استفاده کرده‌ایم اما در ادامه به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم تا آپاران را توسعه دهیم.

فکر می‌کنید تجربه راه‌اندازی دو استارت‌آپی که درگذشته داشتید چه تأثیری در موفقیت استارت‌آپ شما تا به اینجای کار داشته است؟
شاید در نگاه اول تأثیر این عامل به چشم نیاید اما وقتی وارد کار می‌شویم به جهت تجربه‌های قبلی، خیلی بهتر می‌توانیم راه‌حل‌های مختلف را ارزیابی کنیم و بهترین راه‌حل را برای مشکلات پیدا کنیم و این اتفاقی بود که در استارت‌آپ آپاران رخ داد.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ آپاران در فضای کارآفرینی کشور.

آپاران: aparan.ichista.com

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با آپاران با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.
 
 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.