fa-IR
حمایت صندوق کارآفرینی امید از شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت چاپ

حمایت صندوق کارآفرینی امید از شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت چاپ

در نشست مشترک معاون صندوق کارآفرینی امید و رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران راهکارهای حمایت از اکوسیستم کارآفرینی در بخش صنعت چاپ به‌ویژه توسعه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان بررسی شد.

در نشست مشترک معاون صندوق کارآفرینی امید و رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران راهکارهای حمایت از اکوسیستم کارآفرینی در بخش صنعت چاپ به‌ویژه توسعه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان بررسی شد.

در این نشست که در دفتر علی اصحابی، معاون توانمندسازی و کارآفرینی صندوق کارآفرینی امید برگزار شد دو طرف برای توسعه کسب‌وکارهای جدید در بخش صنعت چاپ با عاملیت انجمن علمی فناوری چاپ و حمایت صندوق کارآفرینی امید تفاهم کردند.

 علی اصحابی، معاون توانمندسازی و کارآفرینی صندوق کارآفرینی در این دیدار با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید از کسب‌وکارهای نو و کوچک در سراسر کشور حمایت می‌کند؛ اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید سالانه بیش از ۷۵ هزار فقره وام برای توسعه کسب‌وکار اعطا می‌کند و آمادگی دارد برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در صنعت چاپ از واحدهای فعلی و جدید، توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در این حوزه حمایت کند.

او با اشاره به اینکه تسهیلات این صندوق در چارچوب اقتصاد مقاومتی، تاکیدات رهبر معظم انقلاب و برنامه‌های دولت دوازدهم در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد و موجب توسعه کسب‌وکارهای خرد و اشتغال‌زا می‌شود یادآور شد: صنعت چاپ پتانسیل‌های خوبی در کشور دارد و باید تشکل‌های علمی و دانشگاهی با اتحادیه‌ها و صنف این بخش برای همکاری بیشتر و توسعه کسب‌وکار‌ها تلاش کند.

در ادامه این نشست محمد بیطرفان، رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران نیز با اشاره به اینکه صنعت چاپ ایران ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد بر تعامل و همکاری بیشتر با صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از کسب‌وکارهای جدید در حوزه چاپ تاکید کرد.

او با اشاره به اینکه صنعت چاپ جزو چند صنعت بر‌تر دنیاست افزود: این صنعت در کشور ما با همه پتانسیل‌های اقتصادی و اشتغال به شکل سنتی اداره می‌شود و حمایت‌های لازم از دانشگاه‌ها، رشته‌ها، منابع انسانی، شرکت‌ها و مراکز رشد فعال در این حوزه می‌تواند آینده درخشانی را برای کشور رقم بزند.

بیطرفان به فرصت‌های کشورمان در منطقه اشاره کرد و افزود: کشورهای منطقه یا درگیر مشکلات داخلی و جنگ‌های نیابتی و بحران‌های سیاسی هستند و سرمایه‌گذاری در صنعت چاپ می‌تواند این بخش را به‌عنوان بخش درآمدزا و ارزآور برای کشور مطرح کند و از همین رو همکاری و حمایت صندوق از این بخش بسیار مهم است.

او به تاسیس انجمن طی سه سال گذشته و فعالیت‌های خوب آن به‌عنوان یک تشکل علمی و تخصصی و دانشگاهی اشاره کرد و افزود: توجه صنعتگران و دانشگاهیان به همکاری با این انجمن در سطح ملی و بین‌المللی حاکی از موفقیت و ماموریت صحیح آن است.